Cześć! tu ekipa kobiet-mam pełnych mocy!

Właśnie tak witają się trzy gliwiczanki – Natalia, Roksana i Natalia – przyjaciółki, które postanowiły stworzyć coś, co zmieni czas ciąży we wspaniałą i pogodną przygodę.

Jakiś czas temu w ich głowach zrodził się pomysł lokalnej inicjatywy społecznej Mamy Chwile, którą współtworzą Mamy dla Mam. Od ubiegłego roku, co 2 tygodnie organizują mamowe spotkania, żeby porozmawiać o dziecięcych sprawach, służą sobie wzajemnie radą, podtrzymują na duchu i wspólnie się śmieją.

O projekcie rozmawia z nami jedna z organizatorek spotkań – Natalia Janiczak-Liput, prywatnie siostra dziesięciorga rodzeństwa i mama 2 córek: Nadii i Elizy.

Teraz energiczne mamy ruszają z kolejnym projektem. 

– Narodziny Mamy – relaksacje i wizualizacje dla kobiet w ciąży to zestaw nagrań audio. Chcemy, by był dostępny bezpłatnie dla każdej kobiety w ciąży! I dla pełnoetatowych mam też! – mówią  mamy pochodzące z Gliwic.

Nagrania audio mają wzmocnić poczucie wartości przyszłych mam, wspierać je w przygotowaniu do nowej roli, uodparniać na stres i pokazywać różnorodne metody relaksacyjne.

Po co to wszystko?

– Chcemy, by wszystkie obecne i przyszłe mamy zawsze mogły sięgnąć po chwile relaksu i to dostępną bezpłatnie. Żeby wiedziały, że nawet, gdy czasami cierpią na obniżenie nastroju (hormonalna huśtawka), to właśnie w tej chwili są najlepszą wersją siebie. By w momentach troski, zwątpienia zadbały o siebie. Nagranie audio będą im przypominały o tym, jak wielkie pokłady miłości i energii mają w sobie. Chcemy, by ten projekt w mądry, ciekawy i atrakcyjny sposób pomógł im rozwijać się w nowej roli: mamy. W zgodzie ze sobą i swoimi zmieniającymi się potrzebami – mówią organizatorki. 

Aby projekt gliwiczanek mógł zacząć działać na dobre, potrzebne są pieniądze, dlatego zdecydowały się przystąpić do crowdfundingu.

– Jak można nas wesprzeć, żeby zrealizować wszystkie cele projektu? Nic prostszego! Zaglądnąć na stronę Polak Potrafi: Narodziny Mamy i wybrać spośród licznych, bardzo zróżnicowanych nagród. Upominki kierowane są nie tylko do kobiet w ciąży. Znajdą się tam i torby ekologiczne, sesje coachingowe, warsztaty online, płyty CD. Same wartościowe rzeczy. Do wyboru do koloru, podług gustu! – przekonują gliwiczanki.

Całej akcji będą towarzyszyły również wydarzenia lokalne w Gliwicach. Koncerty (pierwszy już 12.05), warsztaty dla kobiet w ciąży i mam wracających do pracy, sesje oddechowe metodą Buteyko (najbliższe już 10.05) czy relaksacyjny piknik w plenerze.

Szczegóły wydarzeń: wejdź na fb i kliknij tutaj, odwiedź też bloga Blogu Mamy Chwile

– Prosimy o Twoje wsparcie. Nawet, gdy Ty nie jesteś w ciąży, to z pewnością znasz kogoś, kto jest i może skorzystać z naszego projektu. Z góry dziękujemy 🙂 i do zobaczenia na naszych wydarzeniach! – Natalia, Roksana, Natalia – Mamy Chwile.

 

1 KOMENTARZ

  1. I potem chodzą takie nawiedzone, nakręcone mamuśki i o niczym innym już nie potrafią gadać, nawet w towarzystwie ludzi niezainteresowanych pieluchami, kupami i kaszkami!!! :/// Strach się bać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here