SixSilver Jubiler Gliwice

Już w tę sobotę, 24 sierpnia, blinkee.city – największa w Polsce firma oferująca pojazdy elektryczne na wynajem – wprowadzi do miasta swoje jednoślady. 30 hulajnóg i 11 skuterów zasili gliwicką flotę, a tym samym dołączy jej użytkowników do, zyskującego coraz większą popularność na całym świecie, trendu elektrmobilności.

Szybsze przemieszczanie się po mieście, bardziej ekologiczny tryb życia, a także rozrywka, która umili codzienne podróże – to korzyści, jakimi już od najbliższej soboty będą mogli cieszyć się mieszkańcy Gliwic. Na ulicach pojawi się  bowiem biało – zielona flota elektrycznych skuterów i hulajnóg od blinkee.city.

tygiel

Gliwice liczą ponad 180 tys. mieszkańców codziennie dojeżdżających do pracy, uczelni, czy po prostu na spotkanie ze znajomymi. Właśnie dlatego chcemy zapewnić im pojazdy, dzięki którym będą mogli sprawniej poruszać po przestrzeni miejskiej, nawet w czasie korków. Nasze jednoślady to także szansa, by przyjemnie spędzić czas, bo jazda na elektrycznej hulajnodze, czy skuterze sprawia naprawdę wiele radości – mówi Paweł Maliszewski, współwłaściciel blinkee.city. 

Cała obsługa w smartfonie

Przygoda z jednośladami blinkee.city rozpoczyna się w aplikacji mobilnej, która jest dostępna bezpłatnie zarówno dla systemu iOS, jak i Android. Po rejestracji nowego użytkownika następuje weryfikacja i aktywacja konta. Cała obsługa pojazdów, a więc ich rezerwacja, uruchomienie i zakończenie podróży także odbywa się online.

– Obsługa aplikacji i samych jednośladów jest bardzo intuicyjna. Nieodmiennie przypominamy jednak o ważnych zasadach użytkowania, np. tych dotyczących parkowania. Pojazd elektryczny można odstawić w dowolnym miejscu w strefie miasta określonej w aplikacji, tam gdzie jest to dozwolone przez przepisy ruchu drogowego. Warto przed odejściem od niego upewnić się jeszcze, że stoi on stabilnie oparty na stopce i że jego obecność w danym miejscu nie będzie nikomu utrudniać poruszania się po mieście  – mówi Paweł Maliszewski. 

Bezpieczeństwo jest najważniejsze 

Dla wzmożonego bezpieczeństwa hulajnoga posiada m.in. świata LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce – elektryczny oraz intuicyjny, zlokalizowany w tylnej części jednośladu. – Ograniczyliśmy także fabrycznie prędkość, jaką maksymalnie może osiągnąć hulajnoga i skuter, kolejno do 25 km/h i do 45 km/h. To optymalne wartości, które pozwalają na sprawne poruszanie się po mieście, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa – tłumaczy Paweł Maliszewski. 

Koszt wypożyczenia hulajnogi w Gliwicach to 2,5 zł opłaty startowej oraz 49 gr za każdą minutę jazdy. Skuter z kolei kosztuje 69 gr za minutę jazdy. Dzienna opłata w to tym przypadku 89 zł – po przekroczeniu tej kwoty licznik skutera staje, ale jazdę można kontynuować. Z kolei cena za postój w przypadku obu jednośladów jest taka sama – 9 gr za minutę.  

133 KOMENTARZE

  1. A ostatnio się zastanawiałem czemu w Gliwicach jeszcze tego nie ma.. Super 🙂 trochę szkoda ,że nie udało się od początku lata ale i tak

  2. Czas uwidoczni czy to dobry pomysł,lepiej jak ktoś ma prywatnie i o to dba,a nie tak jak jest z rowerami,niszczą,porzucają i nie dbają…Oczywiście to margines,ale tu będzie to samo i staną się zawalidrogami-jak w innych miastach-porzucane przez ludzi z bezstresowym wychowaniem…

  3. Jak działa taki wynajem? Płacę za wszystko od wypożyczenia, do odstawienia na miejsce, a nieaktywność sprzętu liczy się jako postój?

  4. Potrwają do pierwszych jesiennych deszczy. Chętnie bym kupił hulajnogę, ale co to za przyjemność korzystać z niej w najładniejszą aurę.

  5. To zależy ile się jezdzi czasem za dłuższe trasy płaci się mniej niż za te krótsze. Po za tym nikt nikogo nie zmusza jeśli chcesz się przejechać to to robisz jeśli nie to nie wiem po co porównują auta z hulajnoga? ‍♀️

  6. Świetnie i teraz po Gliwickich chodnikach będą jeździły osoby,które kompletnie nie umieją na tym jeździć, a piesi będą pewnie musięli im ustępować miejsca żeby nie zostali rozjechani

  7. 2,5 plus powiedzmy 10 minut jazdy które kosztować będą 4,90 to razem 7,40… Autohopem za 2.99 albo czymkolwiek innym taniej się podróżuje po mieście.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here