Prokuratura Rejonowa Gliwice – Wschód w Gliwicach prowadzi śledztwo przeciwko Damianowi K., podejrzanemu o popełnienie przestępstw polegających na doprowadzeniu czworga małoletnich poniżej lat 15-stu do poddania się  czynnościom seksualnym. Ustalono również, że duchowny kierował do jednego z małoletnich smsy o treściach erotycznych.

Śledztwo w przedmiotowej sprawie wszczęto  w oparciu o zawiadomienie Delegata Biskupa gliwickiego ds. ochrony dzieci i młodzieży. W toku postępowania ustalono, że w maju 2016 r. podejrzany zorganizował prywatne, kilkudniowe wyjazdy do Bukowiny Tatrzańskiej dla ministrantów jednej z gliwickich parafii. Tam, pod pozorem gry w karty ustalił zasadę, że przegrany otrzyma od niego klapsy wymierzane na pośladki. W trakcie śledztwa dwóch małoletnich pokrzywdzonych potwierdziło wskazane okoliczności.

W oparciu o treść zeznań małoletnich świadków ustalono także, że w październiku 2018 r. podejrzany Damian K. dopuścił się popełnienia dwóch kolejnych przestępstw na terenie jednej z tarnogórskich parafii. Pod pretekstem wymierzenia kary za zachowanie w szkole dwojgu małoletnich chłopców wymierzył klapsy.

Z treści zawiadomienia złożonego przez Delegata Biskupa gliwickiego ds. ochrony dzieci i młodzieży wynikało, że Damian K.  został  odsunięty od posługi duszpasterskiej. Po  przeprowadzeniu z podejrzanym czynności procesowych prokuratura skieruje do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

40 KOMENTARZE

 1. Tragedia. Tylko zrobienie z kapłanów kapłonów rozwiąże problem. Podobno istnieje “powołanie” więc sprawa tym bardziej prosta.

 2. może by tak pierw prokuratura zbadała sprawę a dopiero potem róbcie z tego sensację.
  Nigdy nie graliście jako dzieci w butelkę?
  Nigdy nie robiliście “kocówy” na koloniach?
  Nigdy nie graliście z zadania i wyzwania kiedy to przegranemu wymyśla się głupkowate zadania??
  To dopiero było całowanie, dotykanie i inne takie.
  Tylko nikt się w tym nie doszukiwał złych czynów, ot głupawe kolonijne zabawy.
  Dajcie pierw osądzić komuś kto zna sprawę a potem dopiero komentujcie.

 3. Darmozj..b psia krew. O takiej “tęczowej zarazie” przede wszystkim winien prawić ten bisdup – o kumplach swoich…
  Niech zapłaci za utrzymanie przez podatników za czas swojego dupowieństwa.

 4. I trzeba tyle razy to podkreslac niestety nie jest to chlubą dla Kościoła ale trzeba też napisac o wielu prawych i normalnych ksiezach a nie tylko o tym zlym po raz kolejny

 5. Jak czytam te wasze komentarze to aż się się odechciewa ! Jak nie znacie sprawy to nie komentujcie a nie ferment siejecie .. a jak to redakcja gliwicka musi zament wywołać i fale komentarzy pod swoim postem !

 6. Mają problem z paradami równości itd głosząc jakie to zle i że zaraza.. ale co oni wyprawiają poza mszą jest święte i dozwolone!!!!!!
  Chore dupki!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here