Kto podróżował po Ameryce Południowej, Azji lub Afryce, ten z pewnością ma w pamięci pełne zapachów i barw, gwarne targowiska, na których znaleźć można wszystko, począwszy od przypraw, a skończywszy na meblach…

…a ten kto nie miał okazji zobaczyć ich na żywo, na pewno zna takie bazary z fotografii i filmów.

Mieszkańcy Gliwic, żeby poczuć klimat kolorowego, egzotycznego targowiska, nie muszą wyjeżdżać poza granice swojego miasta. Mają to szczęście, że mogą wybrać się na prawdziwie orientalne zakupy na ul. Powstańców Warszawy 2. Tu na parterze jednej z kamienic mieści się miejsce nieco magiczne – EtnoBazar Showroom. Skąd takie miejsce w Gliwicach?

Podróżując po najodleglejszych częściach globu, przywoziliśmy do domu niepowtarzalne pamiątki z każdego miejsca, jakie odwiedzaliśmy – mówią założyciele sklepu – przedmioty nabyte podczas wojaży, zdobiły nasze domy, cieszyły oczy naszych przyjaciół. Wreszcie pojawiły się prośby o to, by przywieźć więcej tego typu pamiątek z kolejnych wypraw. Efektem pasji podróżowania i dzielenia się nią z innymi są: online – serwis EtnoBazar.pl i stacjonarnie – EtnoBazar Showroom.

Gdy przekroczymy próg sklepu, zaskoczy nas oryginalność tego miejsca, uderzy feeria barw i odniesiemy wrażenie, jakbyśmy odbywali właśnie podróż w najdalsze zakątki świata. Znajdziemy tu: biżuterię, kosmetyki, kadzidła, meble, dekoracje, odzież i dodatki. Niespotykany, jak na gliwickie sklepy, jest tu wybór orientalnej żywności: sosy, pasty, przyprawy, ryże, kasze i makarony do azjatyckich dań. Poza japońskimi wasabi czy matchą lub koreańskim kimchi, możemy zaopatrzyć się tu również w zdrową żywność: wiele rodzajów zbóż, nasion, orzechów. Żaden sklep w okolicy nie może poszczycić się też tak dużą różnorodnością yerba mate i wietnamskiej kawy. Na Panie czekają kolorowe, indyjskie szarawary, indonezyjskie torebki i setki ręcznie wykonanych kolczyków, naszyjników i bransoletek. Koneserzy sztuki afrykańskiej, również znajdą tu coś dla siebie. Nikt na Śląsku nie ma do zaoferowania tak dużej kolekcji masek i rzeźb pochodzących z Kongo.

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić czytelników w niedaleką podróż, przez gliwickie ulice, do EtnoBazar Showroom, gdzie znajdziemy „cały świat w jednym miejscu”.

Sklep znajdziej na ul. Powstańców Warszawy 2 w Gliwicach lub klikając TUTAJ

 

33 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here