W związku z ogromnym sukcesem jakim było zwycięstwo Roksany Węgiel w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku, gliwicki poseł PiS Jarosław Gonciarz pisze do prezesa TVP z propozycją by ten podjął starania o przyznanie praw do organizacji kolejnego koncertu finałowego… w Gliwicach.

– Zwróciłem się pisemnie do Prezesa TVP S.A. Pana Jacka Kurskiego, by zachęcić Zarząd TVP S.A. do podjęcia starań o organizację przyszłorocznej Eurowizji dla dzieci w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Miasta Gliwice jako miejsca finałowego koncertu. – pisze poseł Jarosław Gonciarz na swoim Facebooku.

Miasto Gliwice dysponuje nowoczesną, oddaną niedawno do użytku halą widowiskowo-sportową o łącznej pojemności 17 tysięcy miejsc. Arena Gliwice jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w naszym kraju. Jej lokalizacja gwarantuje swobodny dojazd z każdego miejsca w kraju. W imieniu swoim oraz mieszkańców zwracam się z prośbą o wzięcie pod rozwagę Areny Gliwice jako miejsca organizacji przyszłorocznej Eurowizji dla Dzieci – czytamy w piśmie posła do prezesa TVP, Jacka Kurskiego.

 

48 KOMENTARZE

 1. To że nie pamiętacie gdzie były organizowane takie eventy, nie oznacza że organizatorzy takich imprez nie wiedzą. Tu chodzi o promocję obiektu, który kosztował krocie i najwyraźniej większość radnych rozumie się w tej kwestii doskonale. Obiekt ma zarabiać. A do tego żeby zarabiał potrzebni są organizatorzy, dla których taki sprawdzian obiektu może być decydujący.

 2. Daniel Oktawian Piotrowski już mi Paweł poinformował o nowościach Gliwickich ‍♂️ wiec jak coś to się oczywiście widzimy

 3. Panie Pośle, dziękuję Panu.
  Co My, gliwiczanie, byśmy bez Pana zrobili?

  BRAWO GONCIARZ!

 4. Świetnie….chcecie bo promocja? To w jakich miastach były poprzednie konkursy? Bo nawet nie wiedziałam, że takie są. Od którego roku są? JAKIE MIASTA WYPROMOWANE ZOSTAŁY TAK, ŻE MÓWI O NICH ŚWIAT??? .

 5. Najpierw panie pośle załatw pan finansowanie tej imprezy i spytaj choćby Radę Miejską. Gliwice to nie pański folwark (jeszcze).

 6. spadaj do czerwonego zagłębia Nawet do mieszkańców nie przemówiłeś w trakcie kampanii jak startowałeś na urząd prezydenta,a teraz szczekaczkę otwierasz jesteś FAŁSZYWY I NIKOMU NIEPOTRZEBNY W GLIWICACH

 7. Leszek Frankowski to ma startowanie że radny dba również o wizerunek Gliwic. Kuba to nie jest zwykły konkurs tylko eurowizja dla dzieci oglądana przez miliony w całej Europie a co to oznacza pokazanie Gliwic i hali… A co za tym idzie prawdopodobieństwo na kolejne duże wydarzenia… Jakby widział konkurs Eurowizji może dla Ciebie to byle co, ale oglądając je widać pełną hale… Mi się wydaje że tylko przeciwny jesteś bo organizuje je TVP….

 8. to jest temat sztucznie nakręcony przez TVP pis bo w tamtym czasie potrzebowali przykryć kilka niewygodnych tematów.Ta Eurowizja nie ma żadnego znaczenia to jest zwykły konkurs dla dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here