SixSilver Jubiler Gliwice

Tancerka Ida Nowakowska, dziennikarz Aleksander Sikora i nastoletnia piosenkarka Roksana Węgiel poprowadzą Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci , który dzięki piosence „Anything I Want To Be” odbędzie się 24 listopada w Gliwicach. Roksana, wykonawczyni zwycięskiego utworu sprzed roku, została także ambasadorką tego wydarzenia.

17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019 odbędzie się w Arenie Gliwice, oddanej do użytku wiosną 2018 roku i mogącej pomieścić kilkanaście tysięcy widzów. Hasło tegorocznego konkursu to #ShareTheJoy. Polski reprezentant tegorocznej edycji zostanie wyłoniony w programie „Szansa na sukces”. Uczestnikami będą dzieci w wieku od 9 do 14 lat.

forum luty 1
forum 2 luty
forum 3 luty
tygiel

Przypomnijmy, że Polska debiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2003 roku, zajmując 16. miejsce i zdobywając jedynie trzy punkty. Rok później uzyskaliśmy taki sam wynik. Polska powróciła na Eurowizję Junior w 2016 r. z nieco lepszym wynikiem (młodziutka reprezentantka zajęła wówczas 11. pozycję), a w 2017 r. nasz kraj zakończył rywalizację na ósmym miejscu. Przed rokiem Junior Eurovision Song Contest zdominowała Roksana „Roxy” Węgiel.

36 KOMENTARZE

  1. Śmiechu warte. Dziewczyna ma zaledwie 2 utwory na swoim koncie A już z niej robią pop gwiazdę i celebrytkę jakby zamiast 2 utworów miała 2 platyny… robią dziewczynie kisiel z mózgu i wypali się jeszcze przed 18tką. 1 piosenką udało jej się pojawić gdzieś tam w radiu i już koncerty daje (chyba 10 minutowe).

  2. “ANYTHING I want to Be”? Nie ma takiej piosenki l. Błąd w pierwszym zdaniu artykułu. Plus kilka innych w tekście. Korektor ma urlop? 😉

  3. Oczywiście, że to zależy. Nie obchodzi mnie w ogóle przemysł rozrywkowy, ale wydaje mi się, że u nas nie jest źle i artyści potrafią rozdzielić karierę od życia prywatnego. Dużo zależy od rodziny i bliskich. Dobrym przykładem jest Ewa Farna. Jeżeli chcemy szukać zombie showbiznesu, którzy przez całe swoje życie byli manipulowani, to trzeba rzucić okiem za ocean, gdzie mamy takie postaci jak Miley Cyrus, Selena Gomez, Justin Timberlake czy Ariana Grande. Te zdolne osoby, są wykorzystywane do maksimum przez producentów, którzy inwestują w nich kosmiczne kwoty, więc nie ma tu miejsca na źle sprzedający się kawałek. Działanie przemysłu muzycznego idealnie opisuje ten filmik https://youtube.com/watch?v=oVME_l4IwII

  4. Czy na tzw.SIŁĘ promowanie tak młodziutkiej (nie przeczę -utalentowanej) osoby,nie wypaczy jej charakteru i zamiast pomóc w stopniowym zdobywaniu laurów poprostu wypaczy charakter?!

  5. Ja wiem, że średnie IQ ziemian regularnie spada, ale Eurowizja jest już dedykowana dla ludzi mieszczących się w <0, 20), tak że nie obrażajcie dominującej większości gliwiczan.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here