SixSilver Jubiler Gliwice

26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź w najnowszym  wydaniu „Miejskiego Serwisu Informacyjnego – Gliwice” (21/2019 z 23 maja br.) , gdzie i na kogo możesz głosować. W numerze znajdziesz również informacje o zasadach głosowania, listy kandydatów, wykazy komisji wyborczych oraz spis ulic.

Wszelkie dane i zestawienia dotyczące eurowyborów pulikowane są także na stronie miasta. Wystarczy kliknąć w baner Wybory do europarlamentu.

O czym pamiętać w dniu wyborów?

W dniu głosowania lokale wyborcze będą czynne od godziny 7.00 do 21.00.

Członek Obwodowej Komisji Wyborczej – przed wydaniem karty do głosowania – dokona sprawdzenia tożsamości wyborcy. W tym celu niezbędne będzie okazanie dowodu osobistego lub innego dokumentu z fotografią.

Wyborca otrzyma jedną kartę do głosowania, a jej otrzymanie musi potwierdzić poprzez złożenie własnoręcznego podpisu w spisie wyborców. Jeżeli tego nie zrobi, komisja odmówi wydania karty do głosowania. Uwaga! Tylko w przypadku okazania dokumentu potwierdzającego, że wyborca jest osobą niepełnosprawną o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, członek komisji wyda kartę bez podpisu, odnotowując przyczynę jego braku.

Sposób głosowania

Głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego kandydata z tej listy.

Znak „X” to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki.

Głos będzie nieważny, jeżeli wyborca:

  • postawi znak „X” w kratkach obok nazwisk kandydatów umieszczonych na więcej niż jednej liście;
  • nie postawi znaku „X” w żadnej kratce;
  • postawi znak „X” w kratce wyłącznie przy nazwisku kandydata, którego lista została unieważniona przez okręgową komisję wyborczą.

Nieważne są karty do głosowania inne niż urzędowo ustalone lub nieopatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here