Ferie w Gliwicach z całą pewnością upłyną szybko i na dobrej zabawie. Poza licznymi zajęciami, półkoloniami, warsztatami, poza harcami na śniegu i górkach saneczkowych, warto wybrać się na basen.

Podczas ferii wszystkie pływalnie – Olimpijczyk na osiedlu Kopernika, Mewa na Sikorniku czy Delfin przy ul. Warszawskiej – będą dostępne w ustalonych, stałych godzinach. W tym czasie nie ma zajęć szkolnych, dlatego tory pływackie w godzinach przedpołudniowych będą bardziej dostępne. Harmonogramy działania poszczególnych pływalni można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. Bilety ulgowe dostępne są w cenie od 4 zł.

Podczas ferii Palmiarnia Miejska będzie czynna również w poniedziałki, w godz. od 9.00 do 18.00. Gliwicka palmiarnia to oaza zieleni w centrum miasta. Jest trzecim co do wielkości obiektem tego rodzaju w Polsce. Powstała jeszcze w XIX wieku Palmiarnia liczy obecnie ponad 6 tys. okazów flory i fauny. W czterech tematycznych akwariach można zobaczyć kilkadziesiąt gatunków ryb. Zwiedzanie zajmuje około 1,5 godz. Bilet ulgowy kosztuje 6 zł.

Warto w ferie skorzystać też z oferty lodowisk – przy ul. Akademickiej działa lodowisko „Tafla”, a na przy pływalni „Olimpijczyk” na osiedlu Kopernika lodowisko „Piruet”. Na tafli o wymiarach 15×30 można szlifować jazdę na łyżwach, ćwiczyć podskoki czy przeplatanki.

Ale to również idealne miejsce na  stawianie pierwszych kroków na ostrych krawędziach. Idealnie posłużą do tego wesołe misie, które  czekają w wypożyczalni. Do dyspozycji jest również wypożyczalnia łyżew i punkt serwisowy. Z lodowiska można korzystać przez cały tydzień w godz. od 10.00 do 20.00 (z przerwą na przygotowanie lodu od godz. 14.00 do 15.00). Bilety dostępne są w cenach od 1 do 8 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here