Wydarzenie rozpoczęło się w Kościele pw. Św. Mikołaja, gdzie Proboszcz ks. Piotr Faliński zapoznał uczestników z historią Rudna oraz zabytkowego kościoła. Po niezwykle ciekawej opowieści wysłuchano koncertu organowego. Następnie udano się do Izby Pamięci, po której oprowadziła wszystkich jej twórczyni i inicjatorka – pani Renata Böhm.

Od 15.00 na boisku sportowym w Rudnie trwała główna część wydarzenia, którą oficjalnie rozpoczął Wójt Gminy Rudziniec Krzysztof Obrzut. W swoim wystąpieniu podkreślał, jak cenne zasoby posiada gmina, a także wyraził uznanie dla organizatorów oraz wszystkich mieszkańców. Głos zabrali również pozostali organizatorzy – przedstawicielki KGW Rudno „Teraz My” na czele z prezes Elwirą Kaczmarczyk oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Rudziniec Danuta Czok.

Po części oficjalnej nastąpiły wyjątkowe prezentacje sołectw gminy Rudziniec. Wszyscy byli pod wrażeniem kreatywności mieszkańców. Oczywiście nie mogło zabraknąć obecności strażaków. Podczas wydarzenia odbyły się pokazy Młodzieżowych Drużyn Strażackich, po których nastąpiło wręczenie dyplomów i pucharów.

To nie był koniec przygotowanych atrakcji – na scenie pojawili się: orkiestra dęta ,,Sami Swoi” Rudno, Dominika i Janusz Żyłka, a zabawę taneczną poprowadził zespół muzyczny Lovers. Na wszystkich czekała pyszna strefa gastronomiczna przygotowana przez KWG Gminy Rudziniec. Była także okazja do zobaczenia wystawy lokalnych rękodzielników i modelarzy.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością goście z gminy Złoty Stok – gminy partnerskiej – na czele z burmistrz Grażyną Orczyk. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Starosta Powiatu Gliwickiego Waldemar Dombek, radni Gminy Rudziniec na czele z przewodniczącym Andrzejem Szołtysikiem oraz Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pyskowicach Andrzej Frejno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here