Tegoroczny Finał odbędzie się pod hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”

Centralnym punktem zabawy i zbiórki będzie gliwicki Rynek, na którym swoje namioty rozstawią organizacje pozarządowe, Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej, sportowcy. Będą pokazy pierwszej pomocy, sprawnościowe, taneczne. Nie zabraknie dobrego jedzenia, waty cukrowej, gofrów i balonów.

W całym mieście pojawi się kilkuset wolontariuszy z puszkami WOŚP-u.

Tradycyjnie przez cały czas trwania imprezy odbywać się będą licytacje. W zeszłym roku wszystkie sztaby w mieście zebrały w sumie 273095,51 zł. Atrakcji nie zabraknie i w myśl hasła „dla każdego coś dobrego” będzie się wiele działo. Początek o godzinie 12:30, zabawa potrwa do ok 22:00. O 20:00 wypuszczone zostanie światełko do nieba.

Imprezy towarzyszące:

6.01.
Turniej Futsalu na rzecz WOŚP. Hala ul Sikorskiego 130, 44-100 Gliwice. Turniej rozpocznie się o godzinie 8:00 i zakończy około 15:00 wręczeniem nagród. Wpisowe zostanie przekazane na cele Fundacji WOŚP. Transmisję przeprowadzi telewizja internetowa, a sam turniej został objęty Patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Marka Pszonaka oraz Prezesa Podokręgu Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej Jarosława Brysia. Najlepsze drużyny otrzymają medale, Puchary oraz gadżety WOŚP.

13.01.
6 Gliwicki Motor Sprint. Gliwicka Giełda Samochodowa. Zapraszamy wszystkich chętnych kierowców o godz. 9:00 do wzięcia udziału w Sprincie. Wystarczy samochód i kask trochę umiejętności i medal gwarantowany. Trasa około 1,5 km przejeżdżana 3 razy.

14.01.
Wrak Race Silesia WOSP Edition. Gliwicka Giełda Samochodowa. Odbędzie się na specjalnie przygotowanym terenie przy giełdzie samochodowej w Gliwicach przy ul. Kujawskiej 112. WRAK-RACE Silesia to mordercze wyścigi samochodów które „lata świetności” mają już za sobą, a ich wartość nie przekracza 1000zł. Każdy z zawodników ma do pokonania 20 minut na naszym torze w biegu kwalifikacyjnym, po którym odbywają się 15-minutowe półfinały i emocjonujący finał.

Dodatkowe atrakcje:
– licytacja pojazdu wraz z wpisowym – cały dochód z licytacji przekazany zostanie wolontariuszom
WOŚP Sztab Gliwice (pojazd dostarczony przez naszego partnera KAMA Mysłowice).
– pokaz ratownictwa drogowego straży pożarnej OSP OSTROPA GLIWICE
– pokaz udzielania 1 pomocy DOPR TYCHY

Ciekawostki:
-w całym kraju udział w Finale bierze ok 120 tyś wolontariuszy.
-w ciągu poprzednich 25 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad
825 mln PLN.
-Gliwice otrzymało z Fundacji WOSP sprzęt za sumę: 886450,00 zł
-w zeszłym roku sztab działający przy Stowarzyszeniu GTW ręcznie przeliczył 33291 jednogroszówek.
-najwięcej zapłacono za koszulkę Piasta Gliwice z autografami piłkarzy – 1600,00 zł

Na  Rynku zagra Jamal, Lombard oraz dwa gliwickie zespoły:

Canis Latrans – Pochodzą z Gliwic. Swój pierwszy koncert zagrali na festiwalu Colours of Ostrava.
Dotychczas mieli okazję grać kilka większych i mniejszych koncertów m.in z zespołami Akurat,
Myslivitz, Clock Machine czy VooVoo. W obecnym składzie grają od roku. Ich muzyka łączy wiele nurtów i tym samym trafia do różnych ludzi. Aktualnie pracują nad pierwszą płytą, której już niedługo będzie można posłuchać.

Fly Gut – Gliwicki zespół istniejący i grający od siedmiu lat. Ich muzyka to szeroko pojęty rock, ale z ostrym pazurem. Zagrali wiele koncertów na różnych scenach m.in. w Jarocinie. Znani z wykonania (razem z kibicami) hymnu Piasta Gliwice na stadionie przy ul. Okrzei.

źródło i foto: materiały prasowe WOŚP

25 KOMENTARZE

  1. Mam wcześniaczka w domu. Co przeszliśmy to przeszliśmy, co widzieliśmy w szpitalach to widzieliśmy, co zawdzięczamy Owsiakowi to zawdzięczamy. Jesteśmy z WOŚP <3

  2. Ja mam nadzieję że ci którzy “nie utrzymują Owsiaka” jak wyladuja w szpitalu albo ich dzieci poprosza i sprzęty które nie były fundowane przez wosp ,o jej okaże się że państwo w tym szpitalu ufundowało jedynie drogę dojazdową i tam miejsce wam zostanie

  3. ps.nie głosowałem nigdy na PIS , proszę nie szufladkować ludzi ze względu na swój brak podstawowej wiedzy ponieważ są ludzie którzy mają szersze horyzonty niż te znane z tv

  4. a co do prokuratury oczywiście Owsiak będzie rozliczony bo już jego tatuś- I sekretarz egzekutywy PZPR nie rozsłoni już nad nim postkomuszego parasola po czystkach w sądzie.A to że jest to interes jego ojca a sam Owsiak od początku jest słupem dziś już trzeba tłumaczyć tylko laikoim bo wszystkie największe biznsesy w latach 90 robili przedstawiciele najwyższych władz PRL.W setce najbogatszych polaków jest 90 osób tzw TW tajnych współpracowników ale proszę sobie dalej żyć w tym swoim wielkoorkiestrzanym słodkim gównie i dać się wykorzystywać jak dzieci z puszkami

  5. 273 tys… co to za pieniadze jak na miasto tej wielkosci. Zakopane 450 tys zaplacilo za 3 min Despacito a tu wielkie poruszenie dla ‘paru groszy’. Z drugiej strony lepsze to niz nic.

  6. w tym roku pewnie zbiorą więcej bo taka jest tendencja ludzie więcej zarabiają to i więcej wrzucają patrząc na smutne oczy dzieci z puszkami rozmieszczonymi na każdym rogu ulicy ,mimo to świadomość społeczeństwa rośnie i coraz więcej ludzi pyta o nie do końca jasne rozliczenia i wygórowane prowizje nieproporcjonalne to olbrzymich kwot które są zbierane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here