Gdzie jest haczyk? Tutaj, czyli w CH FORUM Gliwice

„Haczyk” to bowiem nazwa pierwszej edycji festiwalu literackiego, pełnego detektywistycznych zagadek i zbrodni, którego wiodącym tematem jest literatura kryminalna. Na jej fanów czeka w CH FORUM mnóstwo atrakcji. Organizatorem festiwalu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach.

Na początek, w najbliższą sobotę (6 października), spotkanie z Markiem Krajewskim. To właśnie spotkania autorskie ze znakomitymi pisarzami są największą atrakcją festiwalu. W gliwickim FORUM odbędzie się aż 5 z nich.

Na przykład wspomniane, otwierające cykl spotkanie z Markiem Krajewskim, autorem rewelacyjnych kryminałów o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. W październiku na „haczyk” CH FORUM złowi także Jakuba Żulczyka, Tomasza Sekielskiego i Ryszarda Ćwirleja.

Wyjątkową atrakcją będzie gra VR z użyciem okularów 3D pt. „Tajemnica zaginionej powieści”. Można będzie w nią zagrać na godzinę przez spotkaniami w CH FORUM w dniach 6, 11 i 12 października. W CH FORUM odbędzie się również panel dyskusyjny „Śląskie tropy”, którego gośćmi będą: Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Marta Obuch, Przemysław Semczuk oraz Agnieszka Kolanko.

Dodatkowo Biblioforum (poziom 2) zaprasza na warsztaty artystyczne (11 października, godz. 17:00).

Kalendarz spotkań w CH FORUM:

6 października, godz. 18.00, Scena Forum – Marek Krajewski;
8 października, godz. 18.00, Scena Forum – Jakub Żulczyk;
10 października, godz. 18.00, Scena Forum – Tomasz Sekielski;
11 października, godz. 18.00, Scena Forum – Ryszard Ćwirlej;
12 października, godz. 18.00, panel dyskusyjny „Śląskie tropy”.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here