Podczas organizacji ślubu i wesela wiele osób skupia się przede wszystkim na kwestiach związanych z wyglądem, miejscem przyjęcia, cateringiem czy też oprawą muzyczną. Jednak nie można zapominać również o osobach, które pomogą nam uwiecznić ten wyjątkowy, jeden z najważniejszych w życiu dzień. Dlaczego fotografia na ślubach i weselach jest ważna?

Fotografia na ślubach i weselach – dlaczego warto?

Ślub to uroczystość, która wzbudza wiele emocji zarówno u pary młodej, jak i rodziny czy przyjaciół. Zdarza się, że podczas ceremonii oraz przyjęcia najbliżsi nie myślą o tym, aby udokumentować to ważne wydarzenie. Wspomnienia tego dnia pozostaną w naszej pamięci. Jednak ta wraz z upływem czasu zaczyna szwankować. Natomiast kiedy spojrzymy na zdjęcia utrwalające ślub oraz wesele, odświeżamy emocje, które każdy czuł w tamtej chwili. 

Ponadto fotografia ślubna umożliwia nam podzielenie się wspomnieniami z najbliższymi. Możemy podarować im pamiątkowe zdjęcia lub przekazać w wersji elektronicznej cały album. Jednak kiedy zdecydujemy się na zatrudnienie fotografa, przychodzi czas na wybór oferty. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Jak wybrać odpowiednią ofertę fotografii ślubnej?

Podczas wyboru fotografa należy zwrócić uwagę, co znajduje się w jego ofercie. Zazwyczaj możemy skorzystać z niej kompleksowo lub wyselekcjonować kilka najważniejszych dla nas elementów. Wśród standardowych usług znajdują się zazwyczaj: zdjęcia z przygotowań, ceremonii, zabawy weselnej. Jednak w pozostałych kwestiach oferty mogą się różnić. Dlatego należy zwrócić uwagę, czy dane studio zapewnia krótką sesję plenerową w dniu ślubu, ile wyretuszowanych zdjęć można otrzymać w formie cyfrowej, do której godziny fotograf zostanie do naszej dyspozycji, czy istnieje możliwość dojazdu do danej lokalizacji. 

Ile kosztuje fotografia ślubna?

Koszt, z jakim wiąże się fotografia ślubna, zależy w dużej mierze od oferowanych usług, a także wyboru opcji wykraczających poza standardową ofertę. Dodatkowe koszty mogą wiązać się z sesją plenerową w inny dzień czy też spersonalizowanymi albumami dla rodziców. Tutaj warto zaznaczyć, że jest to doskonały pomysł na prezent. Jeżeli zdecydujemy się skorzystać ze standardowej oferty, wówczas koszt może wynosić około 2600 zł. Czy warto? Z pewnością, zwłaszcza gdy na szali stawia się pamięć o najważniejszym dniu w życiu. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here