spot_img

Fotografie gliwiczanina w Muzeum Narodowym

spot_img

Wystawa prac fotograficznych Jerzego LewczyńskiegoPrace fotograficzne, jednego z najlepszych polskich fotografów, gliwiczanina, będzie można oglądać od 18 maja w Muzeum Narodowym w Krakowie. Mowa o Jerzym Lewczyńskim, 88 – letnim już wybitnym teoretyku fotografii, który nieprzerwanie, rejestruje dla nas na swoich fotografiach otaczającą nas rzeczywistość.

Wystawa nosząca nazwę „Jerzy Lewczyński. Pamięć obrazu” jest jednocześnie tytułem książki, która będzie prezentowana podczas wernisażu. Książka ta wydana została nakładem naszej gliwickiej Czytelni Sztuki. Dodatkowo podczas wystawy zobaczyć będzie też można, 20 maja o godzinie 13.00 film dokumentalny o Jerzym Lewczyńskim w reżyserii Piotra Weycherta, którego producentem jest Muzeum w Gliwicach. Prace Lewczyńskiego, będą prezentowane w ramach rozpoczynającego się Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Tegoroczna, dziesiąta już, a więc jubileuszowa edycja tej najbardziej prestiżowej imprezy fotograficznej w Polsce poświęcona jest klasykom  fotografii światowej. Dlatego też, jego prace będą wisieć obok takich słynnych fotografów jak Aleksandra Rodczenko – gwiazda rosyjskiej awangardy z początku XX wieku, czy surrealisty René Magritte. Wystawa będzie czynna od 18 maja do 1 lipca.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

98,438FaniLubię
14,930ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły