materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Francuska miłość, francuska muzyka. Brel w Pyskowicach

spot_img

brel gliwiceBonjour, ça va? Tak zapewne przywitają nas 14 kwietnia o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach. Wiosenny wieczór to najlepszy czas, żeby pomarzyć i przenieść się na chwilę w inny świat.

Spektakl “Brel raz jeszcze” w wykonaniu Janusza Zbiegiela to odrobina Francji tuż za rogiem. Na śpiewany monodram składają się najbardziej znane piosenki Jacques`a Brela, m.in. „Starzy kochankowie”, „Nie opuszczaj mnie”, „Amsterdam” i „Przyjdę”. Usłyszymy także namiętne słowa, które belgijski bard pisał w listach do swojej żony…

„Nie opuszczaj mnie
każda moja łza
szepcze, że co złe
się zapomnieć da.
Zapomnijmy ten
utracony czas,
co oddalał nas
co zabijał nas
i pytania złe
i natrętne tak –
Jak? – Dlaczego? – Jak?”

Opiekę artystyczną nad tym projektem sprawuje Krystyna Janda. Spektakl otrzymał Główną Nagrodę Festiwalu Aktorskiego w Teatrze „Rampa” w Warszawie oraz Grand Prix Du Festival Internationale De La Chanson Francaise De Colombe 2004 we Francji.

Janusz Zbiegiel – aktor i piosenkarz związany z teatrami we Francji, Belgi, z “Internationales Theater” we Frankfurcie oraz z krakowskim Teatrem Piosenki Francuskiej.  Największą i najgłębszą fascynacją, którą zaszczepiła Januszowi Zbiegielowi Alice Dona, właścicielka “Conserwatoire Mobel” w Paryżu, pozostało do dziś zauroczenie osobowością i twórczością Brela.

Bilety w cenie 15 zł są do nabycia od 28 marca w MOKiS Pyskowice (ul. Kard. S. Wyszyńskiego 27), tel. (32) 233-25-34. Szczegóły na stronie internetowej: www.mokis.pyskowice.org.

RM

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły