Fundacja „Nadzieja Dzieci” została założona w 1999 roku, jej celem jest niesienie pomocy dzieciom, młodzieży i dorosłym pokrzywdzonym przez los oraz przygotowanie do aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych. Każdego roku organizuje imprezy charytatywne, podczas których zbierane są datki dla potrzebujących dzieci z okolic Gliwic oraz Zabrza. 

W tym roku odbyły się już m.in. bal charytatywny, dzień dziecka i piknik charytatywny, a na 4 grudnia zaplanowany jest XIX Koncert Charytatywny w kinie „Amok” w Gliwicach. Gościem wieczoru jest kabaret „Czesuaf”.

– Tego dnia wspominać będziemy osiągnięcia fundacji w roku 2022 oraz przedstawimy wyróżnionych przedsiębiorców, którzy wspierają każdą naszą inicjatywę od wielu lat – mówi Wiesław Okoński, prezes fundacji.

Zysk z koncertu zostanie przeznaczony na 6 letniego Tomka Kocębe, który choruje na padaczkę lekooporową, w Polsce zostały wykorzystane wszystkie możliwe szanse na leczenie, niestety bez pozytywnych rezultatów. Rodzice Tomka nawiązali kontakt z niemiecką kliniką w Bielefeld, która podejmie się ponownego zdiagnozowania choroby i wprowadzenie leczenia Tomusia. Koszt 10-dniowego pobyty to 350 tys. złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here