Komisy, wypożyczalnie pojazdów, maszyn, przyczep czy usługi motoryzacyjne – wszystko to ma funkcjonować w ramach Centrum Zakupu Pojazdów, które planuje utworzyć Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

Centrum powstanie na terenie gliwickiej giełdy i ma być czynne we wszystkie dni tygodnia. Na ten cel MZUK chce przeznaczyć część terenu działek położonych wzdłuż ulic Błonie, Kujawskiej i DTŚ oraz pawilony do wynajmu. 

Tradycyjna Giełda Samochodowa oczywiście będzie funkcjonować nadal w każdą niedzielę.

– O wszystkie szczegóły można dopytać telefonicznie lub uzyskać informacje osobiście w biurze Giełdy Samochodowej w Gliwicach przy ul. Błonie 12 – informuje MZUK. 

Początki giełdy samochodowej sięgają lat osiemdziesiątych. Gliwiczanie zapewne pamiętają, jak było kiedyś, a jak giełda prezentuje się dzisiaj. Na przełomie ostatnich lat przeprowadzono wiele inwestycji, które wpłynęły na poprawę komfortu zakupów m.in. budowa DTŚ, modernizacja ul. Błonie czy remont nawierzchni ciągów pieszych.

Mieszkańcy Gliwic i okolic zjeżdżają na giełdę samochodową co niedzielę, ale też w inne dni. W tygodniu czynne są sklepy z częściami samochodowymi i wyposażeniem dla warsztatów oraz komisy oferujące w ciągłej sprzedaży kilkaset samochodów. Z kolei w każdy poniedziałek działa giełda akwarystyczno – zoologiczna.

źródło: MZUK Gliwice

 

8 KOMENTARZE

  1. Dzisiaj giełdę zastąpiły internety. Naturalna kolej rzeczy. W latach 90tych i z początkiem XXIw ciężko było zaparkować w promieniu 3km od giełdy, autobusy miały przestawiony kurs, a na samej giełdzie tłumy jak na koncercie rockowym. Dzisiaj, gdy prawie każdy ma dostęp do internetu z telefonu komórkowego łatwiej jest wejść na allegro/olxi i tam znaleźć to czego się szuka niż jeździć często z odległych terenów i zastanawiać się czy się zaparkuje na miejscu (choć dzisiaj to by chyba takiego problemu już nie stanowiło). A komisy samochodowe praktycznie w każdej wsi funkcjonują. Świat się zmienia

  2. A kto ma handlować na giełdzie jak nie handlarze? Już widzę jak jeździcie w wasze niedzielę “wole od handlu” sprzedawać samochody na giełdzie, jak większości się nie chce nawet na olx zdjęcia wrzucić…

  3. giełda to już prawie nie istnieje, stacza się po równi pochyłej 🙁 A był czas gdzie można było w to zainwestować, odnowić i przegonić handlarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here