W drugim tygodniu ferii zimowych, dzieci z osiedla Szobiszowice oraz harcerze z 6 Szczepu Pangea, wspólnie wzięli udział w harcerskich półkoloniach

Dzięki ciekawemu programowi dzieci mogły aktywnie spędzić czas na dobrej i rozwijającej zabawie.

Półkolonie odbywały się od 5 do 9 lutego, w godzinach od 8 do 16. W tym czasie dzieci miały okazję m.in zwiedzić Palmiarnię, Teatr Miejski w Gliwicach czy kopalnię Guido. Odbyły się też ćwiczenia sportowe na hali sportowej i basenie. Ponadto zostały również zorganizowane zajęcia plastyczne, na których można było popisać się swoją kreatywnością i stworzyć kartonowe forty zamków oraz kukiełki do przedstawienia pacynkowego.

Dzieci poznały również podstawy pierwszej pomocy i dowiedziały się jak się należy zachować, jeśli jesteśmy świadkiem wypadku. Półkolonie zakończyły się wielkim balem przebierańców z konkursami i nagrodami.

Nad zdrowiem i bezpieczeństwem dzieci, czuwała kadra złożona z instruktorów i nauczycielki ze szkoły podstawowej nr 20 w Gliwicach. Powodem, dla którego harcerze podjęli się organizacji półkolonii według phm. Małgorzaty Sochy (komendantki akcji) był fakt, że dzieci z tej dzielnicy rzadko wyjeżdżają na obozy czy kolonie. – Postanowiliśmy zawalczyć o ich zimowe wakacje dodatkowo wspierając szkołę, z którą współpracujemy podczas śródrocznej pracy. – mówi Socha.

Półkolonie były organizowane przez 6 Szczep Harcerski „Pangea” i Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej przy współpracy z Panią Dyrektor SP nr 20, a współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Gliwice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here