Kondycji i sportowych sukcesów mogliby im pozazdrościć dużo młodsi. Gliwiccy seniorzy przywieźli 29 medali z VII Ogólnopolskiej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku, w której startowało ponad 850 osób.

Gliwicka reprezentacja liczyła 45 zawodników, którzy rywalizowali w czterech grupach wiekowych: 50+, 60+, 70+ i 80+. Na olimpiadzie, która odbyła się 16 maja w Łazach studenci Uniwersytety Trzeciego Wieku w Gliwicach zdobyli dwanaście złotych, dziewięć srebrnych i osiem brązowych medali czyli w sumie o pięć więcej niż przed rokiem.

Sama olimpiada jest dobrą okazją do rozmów, spotkań i zabawy – podkreśla Krystyna Jurczewska-Płońska, prezes UTW w Gliwicach – Jednak po to systematycznie trenujemy cały rok, aby promować aktywność ruchową osób starszych i pokazywać ją jako sposób na pogodną starość.

Przygotowania do startu w zawodach odbywają się w Gliwicach m.in. w ramach „Akademii Zdrowego Seniora” – projektu partnerskiego Stowarzyszenia UTW Gliwice oraz Stowarzyszenia Business Management Club Gliwice, finansowanego ze środków miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here