Jak użytkownicy Instagrama widzą nasze miasto?

Selfie, śniadanie, lunch, wizyta u kosmetyczki, strzyżenie u barbera, nowe buty, kolejny tatuaż, deszcz, słońce, śnieg albo jego brak… właściwie każda okazja jest dobra, żeby zrobić sobie zdjęcie.

Sprawdziliśmy też, co najchętniej fotografują w naszym mieście użytkownicy Instagrama. Pod #gliwice kryje się w tym momencie 149 319 obrazków, a ich liczba stale rośnie. Poza całą serią zdjęć prywatnych, mnóstwo też obrazków z naszego miasta. Oprócz miejsc, które znajdują się w absolutnej czołówce (pisaliśmy o nich w artykule pt. Przyjeżdża do Ciebie znajomy. Top 7 miejsc w Gliwicach, które trzeba zobaczyć) możemy znaleźć mnóstwo nietypowych ujęć.

Okres świąteczno-noworoczny rządzi się swoimi prawami. Gliwiczanie i wszyscy ci, którzy odwiedzają nasze miasto, fotografują wszelkie ozdoby świąteczne. Ostatnio swoisty rekord popularności bije kilkunastometrowa choinka, która w tym roku pojawiła się na skwerze nad DTŚ. Można ją obejrzeć na Instagramie właściwie z każdej możliwej perspektywy. Choinka doczekała się już nawet swojej nazwy – „Balcerówna”

#christmastree #xmas #? #♥ #? #gliwice #dzisiajwgliwicach #poland #silesia #picoftheday

Post udostępniony przez Dzisiaj w Gliwicach (@dzisiajwgliwicach)

Niezmiennie duże zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów budzi, chyba najbardziej rozpoznawalny obiekt w Gliwicach, czyli Radiostacja, nazywana gliwicką wieżą Eiffla

Internauci bardzo chętnie fotografują gliwicki Rynek

Często też na instagramowych widokówkach pojawiają się tańczące fauny, które gliwiczanie nazywają Diabełkami

#gliwice#silesia#christmas a Ty już ubrałeś swojego gnoma na święta?

Post udostępniony przez Peter Quill (@quill_pit)

Można też znaleźć sporo naprawdę ciekawych ujęć katedry

Gliwicki dworzec również został uwieczniony na sporej liczbie fotografii. Dużą popularnością cieszy się szczególnie ten kadr:


Niejednokrotnie możemy też zobaczyć zabytkowy budynek mieszczący się przy ul. Zwycięstwa 37, czyli Dom tekstylny Weichmanna

Co jeszcze przykuwa uwagę fotografujących Gliwice? Wśród tysięcy zdjęć można trafić na wiele niezwykłych ujęć. Wybraliśmy kilka, sami zobaczcie.

171130 #bagatela #gliwice

Post udostępniony przez Patryk Pohl (@patrykpohl)

#nightlife #kinoamok #kochamgliwice #streetview

Post udostępniony przez Joanna (@asia_cho)