SixSilver Jubiler Gliwice

Gliwice na szczycie kolejnego zestawienia Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Nasze miasto zajęło pierwsze miejsce w rankingu wykorzystania środków unijnych na projekty transportowe.

Na  transport w latach 2014-2018 Gliwice uzyskały dotacje unijne w wysokości 2764,23 zł w przeliczeniu na mieszkańca. Taki wynik zapewnił nam pierwsze miejsce w najnowszym rankingu ”Wspólnoty”, w kategorii miast na prawach powiatu.

forum luty 1
forum 2 luty
forum 3 luty
tygiel

Przypominamy, że zaledwie tydzień temu Gliwice znalazły się na 2. miejscu rankingu Liderzy Inwestycji 2016–2018. Miasto uznano za świetnie skomunikowane, nowoczesne i dynamiczne, z prężną gospodarką, przyjazną polityką samorządu wobec inwestorów i dobrą kondycją ekonomiczną.

Nagrody dla Gliwic odebrał podczas XVII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów Adam Neumann, zastępca prezydenta miasta.

Gala Inwestorów Samorządowych

Gliwice na szczycie kolejnego zestawienia! Nagrodę dla Miasta odebrał wiceprezydent Adam NeumannWięcej: https://dzisiajwgliwicach.pl/gliwice-na-pierwszym-miejscu-2764-zl-na-mieszkanca/

Opublikowany przez Dzisiaj w Gliwicach Poniedziałek, 7 października 2019

Najnowsze zestawienie „Wspólnoty” obejmuje wartość dotacji  na projekty transportowe w latach 2014-2018. Wydatki samorządów ze środków unijnych w tym okresie (podstawą są sprawozdania budżetów samorządów)  przeliczone są przez liczbę mieszkańców.

Pełne wyniki rankingu wykorzystania środków  europejskich na inwestycje transportowe 2014–2018 można znaleźć na stronie www.wspolnota.org.pl, w zakładce Rankingi. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here