Już w przyszłym tygodniu, dla wygody mieszkańców Gliwic korzystających z komunikacji miejskiej, rozpocznie się budowa nowego przystanku autobusowego w centrum miasta.

Zarząd Dróg Miejskich odpowiadając na wnioski mieszkańców wyznaczył lokalizację zatoki autobusowej w ciągu ul.Dworcowej, za skrzyżowaniem z ul.Marcina Strzody. Obecnie odległość między przystankami  znajdującymi się przy ul.Dworcowej (na wysokości Gliwickiego Centrum Handlowego a kolejnym, najbliższym przy ul.Jana Pawła II wynosi ok. 850 m.

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom miasta, którym ułatwi i przede wszystkim skróci czas dojścia do przystanku komunikacji miejskiej, budowa zatoki rozpocznie się już w najbliższą środę (19 października br.).
Kierowcy w miejscu prac muszą liczyć się z utrudnieniami. Drogowcy zajmą 1 z 3 pasów ruchu.
Prace powinny zakończyć się na przełomie 2016 r. i 2017 r.

Po zakończeniu robót, kierowcy ul. Dworcową będą poruszali się jak dotąd trzema pasami ruchu.

4 KOMENTARZE

  1. Z całą pewnością dobre rozwiązanie dla osób starszych czy niepełnosprawnych. Dla mnie te odległości pomiędzy przystankami są bez znaczenia. Zamiast długo czekać na autobus, na przystanku przy GCH, wolę iść na os.Sikornik pieszo. Ale pomysł popieram, bo nie można być egoistą. To co nie jest przydatne dla mnie, może być przydatne dla innych…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here