Kolejny ranking potwierdza, że Gliwice to jedno z miast o największym potencjale gospodarczym i przyjaznych dla biznesu.

Nasze miasto znalazło się w pierwszej piątce dwóch kategorii prestiżowego zestawienia “Polish Cities of the Future 2018/2019”.

„Polish Cities of the Future” to ranking fDi Intelligence (ośrodka inwestycji zagranicznych prestiżowego brytyjskiego dziennika ekonomicznego Financial Times). Gliwice po raz kolejny zostały w nim sklasyfikowane na wysokich pozycjach. W edycji 2018/2019 nasze miasto zostało uznane za jedno z pięciu najlepszych średnich miast w dwóch kategoriach: miasto przyjazne dla biznesu oraz miasto o największym potencjale ekonomicznym.

Listę finalistów stworzono przy użyciu specjalistycznych narzędzi online fDi Markets i fDi Benchmark. Eksperci porównali kilkadziesiąt czynników w 50 gminach w pięciu kategoriach: potencjał gospodarczy, przyjazność dla biznesu, kapitał ludzki i jakość życia, efektywność zarządzania oraz komunikacja. Wszystkie miasta objęte rankingiem zostały sklasyfikowane jako duże, średnie lub małe według liczby ludności.

32 KOMENTARZE

 1. Zwariowałaś? DG z Gliwicami porównujesz? Przejdź się po :centrum” DG a czasy głębokiej komuny Ci wrócą. Faktycznie, okolice Pogorii (woda nie CH) w miarę zagospodarowane, ale to miast ma podobne wpływy na mieszkańca co Gliwice. I co robią z tą kasa? Topią w Pogorii?. Za te pieniądze powinni już mieć marmurowe chodniki na tych pięciu na krzyż poza-osiedlowych ulicach… A tam co…. kolejnego “Misia” można kręcić. Bez charakteryzacji krajobrazu…

 2. Miasto to nie tylko praca, niestety w Gliwicach nie ma gdzie odpocząć, ścieżki rowerowe, rolkowe to jakiś żart. Nie wspomnę o zagospodarowaniu okolic basenu czy jakiegokolwiek akwenu wodnego. Pojechac do Dąbrowy Górniczej uczyc się

 3. Bardzo dużo jeżdżę po Polsce i powiem z pełną odpowiedzialnością, że Gliwice to jedno z najładniejszych i najbardziej przyjaznych do zamieszkania miejsc w Polsce. Słusznie ktoś napisał w poprzednich komentarzach: malkontentom proponuję wizytę w Zabrzu. Tam można zobaczyć 3 świat. Tak blisko nas, a rzeczywistość trochę inna.

 4. No artykuł mocno przesadzony, w średnich miastach dopiero na 5 miejscu. Czy to sukces? Szczerze wątpie, Katowice np. brylują w czołówkach innych rankingów tego samego raportu. Przed Gliwicami jest Opole czy Legnica, no cóż ale artykuł musi być….

 5. Panie Krzysztofie, zupełnie nie rozumię Pańskiego komentarza – poproszę o argumenty na poparcie pańskich wypowiedzi bo na razie to wylewa Pan mnóstwo jadu nie wiadomo dlaczego. Gliwice są świetnym miastem, świetnie zarządzanym. To jest mój pogląd od wielu lat. Niech Pan się wybierze do sąsiedniego Zabrza dla porównania. Może Pan zmieni troche zdanie. Wygląda na to że przemawiają przez pana osobiste animozje. więcej obiektywizmu. Pozdrawiam

 6. Tomek sprawdź które miasto na Śląsku nie traci ludności. Kiedyś jechało się do miasta po pracę, mieszkanie, teraz jak większość ludzi ma samochód to dojazd 10-15 km nie stanowi problemu a ludziom zaczyna przeszkadzać hałas więc wyprowadzają się do małych miasteczek lub wsi a do pracy dojeżdżają.

 7. Ale tez pelne zrujnowanych zabytków, hałasu, brudnego powietrza.. Coraz większych palaci betonu. Raczej średnio chce sie tu mieszkać.

 8. Jestem dumna, ze jestem gliwiczanka, zyje i mieszkam w tym slicznym miescie. Prezydent Frankiewicz to najlepszy gospodarz pod sloncem 🙂

 9. Dziwią mnie te niezadowolenia wiecznych mlaskaczy i mam do nich pytanie -dlaczego Frankiewicz bez przerwy wygrywa jak jest taki BEEEE!!!!!

 10. frankiewicz to największe zło tego miasta on zniszczy wszystko ale mniemanie o sobie ma największe nawet cieć by lepiej władał miastem kiedyś tak pięknym a teraz dziadostwo na każdym kroku i wstecznictwo,tobie to zawdzięczamy frankiewicz WSTYD I PORAŻKA

 11. W Katowicach jak i w innych miastach na śląsku też w ostatnich latach spada liczba ludności.

 12. Miasto jest tak przyjazne że coraz więcej osób stąd wyjeżdża. Na mieście coraz mniej ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here