spot_img

Gliwice to miasto rozwoju i perspektyw. Kolejny raz w czołówce rankingu!

spot_img

Gliwice są jednym z polskich miast, które w ciągu ostatnich lat najbardziej się rozwinęły i mają najlepsze perspektywy na przyszłość

Potwierdzają to wyniki badań, przeprowadzonych przez Kantar Millward Brown na zlecenie Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

Respondenci uznali Gliwice za jedno z miast, które najbardziej rozwinęły się w ciągu ostatnich 10 lat. W tym zestawieniu nasze miasto znalazło się na wysokiej, 17 pozycji. Warto dodać, że spośród miast województwa śląskiego wyprzedzają nas tylko Katowice.

Gliwice zajmują również wysoką pozycję wśród miast, które mają najlepsze perspektywy. I tym razem wśród miast Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii lepsze od nas okazały się jedynie Katowice. Ponadto duża część badanych wskazuje również Gliwice, jako najładniejsze miasto w Polsce.

Badanie „Przystanek Miasto 2017” zostało zrealizowane w dniach 17-21 listopada 2017 w 18 miastach i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Mieszkańców pytano telefonicznie m.in. o ocenę miasta, jego infrastrukturę i perspektywy.

źródło: UM Gliwice
foto: From the Sky – Robert Neumann

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły