Gliwice są jednym z polskich miast, które w ciągu ostatnich lat najbardziej się rozwinęły i mają najlepsze perspektywy na przyszłość

Potwierdzają to wyniki badań, przeprowadzonych przez Kantar Millward Brown na zlecenie Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

Respondenci uznali Gliwice za jedno z miast, które najbardziej rozwinęły się w ciągu ostatnich 10 lat. W tym zestawieniu nasze miasto znalazło się na wysokiej, 17 pozycji. Warto dodać, że spośród miast województwa śląskiego wyprzedzają nas tylko Katowice.

Gliwice zajmują również wysoką pozycję wśród miast, które mają najlepsze perspektywy. I tym razem wśród miast Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii lepsze od nas okazały się jedynie Katowice. Ponadto duża część badanych wskazuje również Gliwice, jako najładniejsze miasto w Polsce.

Badanie „Przystanek Miasto 2017” zostało zrealizowane w dniach 17-21 listopada 2017 w 18 miastach i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Mieszkańców pytano telefonicznie m.in. o ocenę miasta, jego infrastrukturę i perspektywy.

źródło: UM Gliwice
foto: From the Sky – Robert Neumann

47 KOMENTARZE

 1. Na plus Gliwic tez zalicza sie ,ze jak na tak rozwiniete miasto jest tam stosunkowo malo korków na ulicach

 2. Mieszkalem w Gliwicach,mieszkalem rowniez w Wawie i na wsi, obecnie mieszkam w Kielcach. Gliwice napewno sa dosc ladne, rynek pracy dobry. Sa tez ciemniejsze strony, olbrzymie rozwartwienie spoleczne, dzielnice ktore sa niemal jak slumsy – tzw trojkat, sosnica. Pamietam gdy pojechalem cos zalatwic do sosnicy ok godz 22-23… czegos takiego do tej pory nie widzialem, napewno nastepnym razem unikalbym jechania tam samemu bez broni….Druga sprawa ze ze wszystkich miast w plw ktorych bylem przez jakis czas tylko w Gliwicach widzialem jak wyglada smog….Wiadomo cos kosztem czegos….

 3. Może i ładne i bogate ale z najgorszym powietrzem w Europie. Do tego likwiduje się tramwaje i wycina drzewa a potem wszyscy w szoku ze znowu nie powinno się wychodzić z domu bo smog.

 4. Miłosz Borek pokaż mi w centrum plac zabaw dla dzieci! I pokaż mi również tutaj miejsce dla starszych i niepełnosprawnych osób.. Brak tego tutaj. To mnie boli – jest “metropolia biznesowa” ale nie “metropolia rodzinna” a to powinno być tutaj podstawą. Coś co łączy ludzi i każde pokolenie a nie dzieli pieniądz – jak na chwilę obecną. To mi się tutaj nie podoba… Za mało miejsc dla rodzin a za dużo kolejnych centum handlowych.. To jest złe w tym mieście. Ale to tylko moja opinia – a każdy ma prawo mieć swoją własną.

 5. Prowadzę tutaj działalność, bo tak się życie ułożyło, nie piszę, że to złe miasto – ale wiele jeszcze tu do zrobienia, by mówić, że to “super miasto” do życia…

 6. Gliwice bardzo szybko się rozwija i są tera naprawdę ładne ale ludzia i tak się nie dogodzi zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie będzie pasować temu za mało zieleni tamtemu za dużo jak to się mówi „jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził”

 7. Ale pani bredzi. Ręce opadają. Czyli jak się ma dobrą opinie o Gliwicach, to jest się opłacanym trollem z Urzędu Miejskiego? Radzę ochłonąć.

 8. Jest po prostu pewna grupa malkontentów którzy zawsze są niezadowoleni. Najlepsze jest to, że ich jęczenie sprowadza sie zwykle do tylko 4 sformuowań : “kiedyś było lepiej” , “oddajcie tramwaje”, “wymarłe miasto” i “betonowa pustynia”. Mam ochotę wymienić kilka nazwisk tych frustratów, ale się powstrzymam.

 9. kuriozalne bzdury ze Gliwice są najładniejszym miastem na Górnym śląsku to betonowa pustynia zatruta spalinami z samochodów, mamy najwięcej marketów wepchniętych w centrum Gliwic ,wycinamy drzewa a narzekamy na zanieczyszczenie Gliwice były kiedyś ładne miały klimat

 10. Może się i rozwijają i takie tam cuda. Problem Gliwic to wycinka drzew i to w miejscach gdzie są one niezbędne. Jak dla mnie od 37-u lat związanego z Gliwicami mieszkańca co raz mniej zieleni i zbyt duża ilość betonu.

 11. Gdzie wy widzicie piękno w tym mieście? Smog, beton, mało zieleni i odstraszający Urząd Miasta. Miasto ekonomiczno-biznesowe – miasto “sypialnia”…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here