Wszystko za sprawą ambitnych studentów politechniki!

PolSl Racing zostało utworzone w 2012 roku przez grupę pasjonatów. Jak sami twierdzą wymagali od życia więcej niż tylko normalnego studiowania. Rozkochani w szeroko pojętej motoryzacji, postanowili iść nieco dalej niż ich rówieśnicy. Celem „racingowców” jest zaprojektowanie i zbudowanie od zera bolidu wyścigowego – na wzór tych, które startują w Formule 1. 

Dla lepszego funkcjonowania powstały wyspecjalizowane zespoły, aby każdy mógł robić to w czym czuje się najlepiej. Do owych podzespołów zalicza się Zarządzanie i Marketing, Elektronika, Układ Napędowy, Rama, Zawieszenie, Środowisko Kierowcy, Układ Hamulcowy, Aerodynamika oraz Dobór Materiałów. Wszystko po to, aby zmierzyć się z najlepszymi w Formuła Student. Są to zawody o zasięgu światowym, posiadające naprawdę wielką renomę i przynoszące ogromne możliwości i perspektywy na przyszłość. Do tej pory zawody odbywały się między innymi na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii czy Hockenheimring w Niemczech.

Aby wystartować trzeba jednak spełniać pewne wymagania. Studenci zobowiązani są nie tylko do zbudowania bolidu, który musi spełniać odpowiednie standardy, ale także muszą wykazać się zdolnościami marketingowymi i ekonomicznymi. Konieczna jest cierpliwość oraz komunikatywność niezbędna przy poszukiwaniu sponsorów, gdyż najważniejszym zadaniem jest wykonanie solidnego bolidu w dobrej cenie. Aby to się udało, młodzi ludzie potrzebują wsparcia. I choć chęci oraz umiejętności są ogromne, ten etap będzie najtrudniejszy. Warto im go ułatwić i wspomóc prace – również finansowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here