Akademicki Chór Politechniki Śląskiej wystąpi w Royal Albert Hall w Londynie! Bilety już w sprzedaży

11 listopada 2018 roku, w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie, chór zaśpiewa podczas koncertu pod nazwą „Sto Lat” z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory, które miały szczególny wydźwięk historyczny, społeczny, kulturalny lub religijny na przestrzeni ostatniego stulecia, takie jak muzyka Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego, Henryka Góreckiego, piosenki z czasów legionów i II wojny światowej, jak również piosenki wolnościowe, solidarnościowe, folklorystyczne i religijne.

W koncercie zapowiedziały swój udział takie gwiazdy jak: Edyta Górniak, Anna Maria Jopek, Anna Wyszkoni, Stanisław Sojka, Sebastian Karpiel-Bułecka, Kuba Badach, Leszek Możdżer i wiele innych.

Na scenie pojawią się również m.in.: dyrygent Stephen Ellery z orkiestrą The London Gala Orchestra, dyrygent Paweł Betley, zespół pieśni i tańca Mazury, Chór Polskich Szkół w Anglii, chór Ave Verum.

Koncert poprowadzą Grażyna Torbicka oraz Kasia Madera, dziennikarka BBC.

Bilety dostępne pod adresem:https://www.royalalberthall.com/tickets/events/2018/koncert-sto-lat/ Całość dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

UWAGA! TENORZY poszukiwani

Przyjdź i miej szanse zaśpiewać w Royal Albert Hall!
Akademicki Chór Politechniki Śląskiej zaprasza w każdy poniedziałek i środę o 18:30 do CKS “Mrowisko”. Próby zaczynają się od 14 lutego. Zapraszamy!

fot. Agata Weber

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here