SixSilver Jubiler Gliwice

22 września na pl. Krakowskim odbędzie się Gliwicki Piknik Militarny. „Pancerni” pokażą, z jakiego sprzętu korzystają na misjach

Podczas Gliwickiego Pikniku Militarnego zaprezentują się służby mundurowe. W imprezie wezmą udział między innymi Jednostka Wojskowa AGAT i 6 batalion powietrznodesantowy.

Warto zajrzeć na pl. Krakowski między godz. 12.00 a 18.00 – żołnierze AGAT-u funkcjonują w strukturach Wojsk Specjalnych, przeszli szkolenia w różnych warunkach terenowych i klimatycznych, między innymi górskie, spadochronowe, wysokościowe, snajperskie, pirotechniczne i wiele innych. 6 batalion powietrznodesantowy stacjonuje w gliwickim garnizonie, jego żołnierze uczestniczyli w polskich misjach wojskowych w Afganistanie i Kosowie. Jednostka została odznaczona w 2013 roku Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju” przez ministra obrony narodowej.

22 września zaplanowano także pokazy sprzętu wojskowego. Podczas Gliwickiego Pikniku Militarnego zaprezentują się: Bumar Łabędy, przedsiębiorstwo wytwarzające ciężkie uzbrojenie wojskowe, w tym czołgi PT-91, wozy i mosty czołgowe, Rosomak, firma tworząca Kołowe Transportery Opancerzone Rosomak, które były obecne na polu walki w Afganistanie; Obrum, gliwicki zakład i ośrodek badawczy tworzący produkty na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, między innymi czołgi.

Organizatorem pikniku jest Bumar Łabędy. Miasto Gliwice jest partnerem wydarzenia.

źródło: UM Gliwice
Gliwicki Piknik Militarny 2016 (fot. Z. Daniec / UM Gliwice)

20 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here