Kilka dni pozostało do momentu, gdy mieszkańcy Gliwic będą mogli znów wsiąść na rowery miejskie. Trzeci sezon GRM rozpoczyna się już 1 marca. Do dyspozycji będzie 150 charakterystycznych niebiesko-czerwonych rowerów i 15 stacji wypożyczeń.

Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany użytkownik. Warto pamiętać, że aby to zrobić, na koncie w systemie musi być co najmniej 10 złotych. Kto nie ma jeszcze konta, może je założyć na stronie internetowej lub poprzez aplikację mobilną. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

– Wszystko jest już niemal gotowe do nowego sezonu. O północy z czwartku na piątek uruchamiamy system. Od tego momentu będzie już można wypożyczać rowery. Gorąco do tego zachęcamy, by już w pierwszych dniach marca przesiąść się na rower. To doskonały sposób poruszania się po mieście, niezależnie od pogody – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska.

– Samoobsługowe wypożyczalnie rowerów cieszą się ogromną i stale rosnącą popularnością wśród mieszkańców. Od 1 marca po raz kolejny gliwiczanie będą mogli w sprawny i szybki sposób poruszać się po mieście rowerem. Mamy nadzieję, że sezon będzie udany, a  wszystkim rowerzystom życzymy bezpiecznej i przyjemnej jazdy – mówi Ewa Staszków, inspektor Wydziału Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Po ubiegłorocznej rozbudowie systemu w Gliwicach dostępnych jest 15 stacji i 150 rowerów. Ich dokładne lokalizacje znaleźć można na stronie internetowej gliwickirower.pl, w aplikacji Nextbike lub na terminalach stacji wypożyczeń.

Wypożyczenie roweru jest bardzo proste – wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami: na terminalu wpisujemy numer telefonu, kod PIN i numer roweru, który chcemy wypożyczyć. Można też skorzystać z aplikacji mobilnej Nextbike i zeskanować kod QR z roweru. Potem wystarczy wypiąć jednoślad z elektrozamka i ruszyć w drogę. Rower zwracamy wpinając z powrotem rower w elektrozamek na stacji wypożyczeń GRM.

Sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.

11 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here