Gliwicki Teatr Muzyczny przechodzi od pewnego czasu metamorfozę. Niedawno dyrektor Grzegorz Krawczyk przedstawił nowego dyrektora artystycznego Łukasza Czuja. Krawczyk zapowiedział, że będą współtworzyć zmieniony program, proponując udział w przedsięwzięciach teatralnych i edukacyjnych również artystom związanym z GTM. – Jestem pewien, że wspólnie uda nam się stworzyć teatr, do którego chce się chodzić i do którego warto chodzić, gdzie bywanie będzie w dobrym tonie. – przekonuje Łukasz Czuj 

Teraz GTM czeka kolejny krok. W związku ze wspomnianą zmianą dotychczasowej formuły jego funkcjonowania oraz nadaniem instytucji nowej nazwy, a także z koniecznością dostosowania statutu ww. instytucji artystycznej do obowiązujących przepisów prawa, Gliwickiemu Teatrowi Muzycznemu ma zostać nadany nowy statut. W czwartek 16 czerwca, podczas sesji Rady Miasta radni zajmą m.in. właśnie projektem uchwały w tej sprawie. Z dokumentu wynika, że GTM będzie nazwany Teatrem im. Tadeusza Różewicza.

W rozdziale drugim statutu czytamy, że misją Teatru jest tworzenie własnych spektakli teatralnych, upowszechnianie dorobku polskiej i światowej sztuki teatralnej oraz innych dóbr kultury w celu zaspokajania kulturalnych potrzeb i aspiracji społeczeństwa, a także reprezentowanie polskiej kultury i jej dziedzictwa w kraju i za granicą.

foto: GTM

17 KOMENTARZE

  1. Wielka szkoda i jeszcze większy wstyd dla Gliwic, że tak obchodzi się ze swoją perełką! Nikomu niepotrzebne Podium wygrywa z Gliwickim Teatrem Muzycznym. W taki obiekt należy inwestować a nie szukać oszczędności w ten sposób! 🙁

  2. Do końca maja TAK. Widownia a spektaklach GTM zawsze była pełna. Od nowego sezonu mam nadzieję, że już nikt tam chodzić nie będzie. Tego życzę miastu i dyrekcji!

  3. Przecież chodzi o to żeby ten twór za rok zamknąć!Od 60 lat ludzie chodzili tam na operetki i musicale a nie na eksperymenty.Na premiery będą przyjeżdżać znajomi pana Czuja z Krakowa ale co dalej?Teraz mamy 93% frekwencji na naszych operetkach i musicalach i zamyka się teatr a za rok zbyt mała frekwencja będzie wymówką do zamknięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here