Zakończyły się już rozgrywki w Akademickich Mistrzostwach Polski. W finałowym turnieju, który odbył się w Krakowie siatkarki Politechniki Śląskiej zajęły IV lokatę. Jednocześnie podopieczne Krzysztofa Czapli wygrały klasyfikację na najlepszą drużynę wśród uczelni technicznych.

W finale o miano najlepszej drużyny akademickiej rywalizuje 16 zespołów. Rozgrywki toczą się przez trzy dni. Zaczynają się od od rywalizacji w grupie. Na tym etapie gliwiczanki nie miały sobie równych. Wygrały wszystkie trzy mecze i awansowały do kolejnej fazy z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale drużyna PŚ zmierzyła się z UJ Kraków, odnosząc przekonywujące zwycięstwo.

W półfinale jednak nasze Akademiczki trafiły na PWSZ Tarnów. Rywalki wzmocnione zawodniczkami z całego Podkarpacia okazały się już za mocne. Tarnowianki zresztą wygrały ten turniej finałowy. Na koniec gliwiczanki powalczyły o trzecie miejsce, ulegając po walce – WSZiA Opole 1:3. Czwarta lokata to jednak świetny wynik, zważywszy, że drużyna z Politechniki Śląskiej nie pojechała do Krakowa w takim samym składzie, jaki można było oglądać w meczach z I ligi.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku. Myślę, nawet, że można to traktować jako pewną niespodziankę. Uczelnie, które kształcą w kierunkach sportowych, albo zawodowych mają w składach nawet zawodniczki z ekstraklasy, albo młodzieżowych reprezentacji Polski. My jesteśmy uczelnią techniczną, ale jak się okazało w grupie pokonaliśmy AWF Katowice, a ten zespół zagrał w ścisłym finale – tak ocenił występ zespołu Politechniki Śląskiej profesor Krzysztof Czapla

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here