W związku z wejściem w życie tzw. sieci szpitali, od 1 października nastąpią zmiany w organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Od tego momentu po pomoc i poradę lekarską możemy się udawać do dwóch gliwickich placówek działających w sieci: Szpitala Miejskiego nr 4 (ul. Zygmunta Starego 20) oraz Szpitala Wielospecjalistycznego (ul. Kościuszki 1).

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna jest udzielana od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego, a także w soboty, niedziele oraz inne dni ustawowo wolne od pracy (od godz. 8.00 danego dnia do godz. 8.00 dnia następnego). Ma służyć pacjentom w przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia, zarówno w warunkach ambulatoryjnych, jak i domowych. Mieszkańców nie obowiązuje rejonizacja. Dorośli i dzieci mogą zgłaszać się po pomoc – również telefoniczną – do dowolnego wybranego przez siebie punktu świadczeń opieki nocnej i świątecznej, zgodnie z miejscem zamieszkania lub pobytu.

Od 1 października nocną i świąteczną opiekę zdrowotną będą świadczyć:

  • Szpital Miejski nr 4, ul. Zygmunta Starego 20 (tel. do rejestracji ogólnej: 32/33-08-413, centrala: 32/33-08-300. Ważne! Istnieje możliwość łączenia z centrali oraz z rejestracji ogólnej rozmów bezpośrednio do gabinetów lekarskich)
  • Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach, ul. Kościuszki 1 (tel. 32/332-45-26).

Świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, realizowane do tej pory w przychodniach Unii Brackiej przy ul. Błonie oraz Bojkowskiej, wykonywane będą tam do 1 października do godz. 8.00.

źródło: UM Gliwice

36 KOMENTARZE

  1. Były szpital wojskowy to jest jakiś upiór gliwickiej słuzby zdrowia.Pare razy chciałem skorzystać z ich usług,nic nie wyszło z tego.U laryngologa z bólem gardła-jeszcze ust nie otworzyłem już do widzenia że zdrowy,u ortopedy ze stłuczoną kościa łokcia-ze za póżno-do widzenia,byłem ze skierowaniem do diagnostyki jelit-że nie przyjmuja w ambulatoryjnie tylko na szpitalny oddział,i te hamstwo

  2. O! W dawnym wojskowym, gdzie zjawiłem się o godz. 19.oo. z puchnącą raną dłoni (zakażeniem) skierowali mnie do szpitala w Chorzowie. Właśnie na zasadzie tych zachwalanych “rozmów z rejestracji ogólnej do gabinetu lekarskiego”. Nawet zastrzyku przeciwtężcowego nie dostałem. Pojechałem na Bracką – jeden lekarz, byłem dwunasty w kolejce, ponad 3 godziny czekania. Podobno i tak miałem szczęście. Niespecjalnie wierzę w jakąś poprawę.

  3. Ludwik Maliniak zapytaj powyżej udzielających się specjalistów od organizacji pracy w szpitalu. Jak lekarze w nocy są na izbie przyjęć to pewnie specjalnie zatrudnia nowych i zrobią im gabinety żeby przyjmowali w nocy jak w przychodni…

  4. Dorośli i dzieci mogą zgłaszać się po pomoc – również telefoniczną – do dowolnego wybranego przez siebie punktu świadczeń opieki nocnej i świątecznej, zgodnie z miejscem zamieszkania lub pobytu??? co to jest, parodia!!! hahaha lepiej od razu do innego miasta jechać bo w Gliwicach nie ma szans na przyjecie dzieci do szpitala po godzinie 16 nawet z ręką do szycia

  5. Nie działało sprawnie, w przychodni na bojkowskiej lekarzom się nic nie chciało, a szpital miejski odsylal ludzi do przychodni na bojkowskiej zamiast ich przyjac a przeciez nie wszyscy wiedza ze sa jakies nocne przychodnie, a kazdy wie gdzie jest szpital. Teraz już nie będą robić łaski tylko maja przyjąć każdego i koniec. Bardzo dobra zmiana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here