Udało się! Wspólnie z gliwickimi restauratorami udało nam się wywalczyć ograniczenie ruchu na gliwickiej starówce. Kilka dni temu wyemitowaliśmy materiał wideo, w którym restauratorzy mówili, że tylko taka decyzja władz może uratować ich biznesy.

Przeczytaj też: Restauratorzy apelują do prezydenta: Bez tego nie przetrwamy

Ograniczenie ruchu i możliwość wystawienia ogródków gastronomicznych na szerszą skalę. Mniejsze opłaty za zajęcie pasa drogowego. To pomysł na wsparcie gliwickiej gastronomii – branży bardzo dotkniętej epidemią.

Trwająca epidemia postawiła gliwicką branżę gastronomiczną w bardzo trudnej sytuacji. Restauracje, bary i kawiarnie są zamknięte od wielu tygodni. Część lokali prowadzi co prawda sprzedaż na wynos i z dowozem, ale nie wszystkie mogą świadczyć takie usługi. Szansą dla gastronomii może okazać się dopuszczenie obsługi w „ogródkach gastronomicznych”. Wiele lokali znajdujących się na gliwickiej starówce oraz szerzej –  w centrum miasta – nie ma jednak takiej możliwości z uwagi na ruch uliczny.

Jest źle – zgodnie mówią gliwiccy przedsiębiorcy z różnych branż

– Chciałbym aby starówka była pozbawiona ruchu samochodowego – mówił w kampanii Adam Neumann. – Teraz jest na to najlepszy czas – odpowiadają właściciele lokali gastronomicznych – wystawienie ogródków pozwoliłoby się nam odbić od dna – apelują.Link do artykułu ⬇️https://dzisiajwgliwicach.pl/ogrodki-piwne-na-starowce-to-ratunek-dla-gastronomii/

Opublikowany przez Dzisiaj w Gliwicach Środa, 29 kwietnia 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here