spot_img

Gliwiczanie zgłosili aż 243 wnioski do Budżetu Obywatelskiego!

spot_img

Nabór wniosków do GBO trwał od 1 do 21 marca. Gliwiczanie zgłosili łącznie 243 projekty. Wśród nich 13 to zadania ogólnomiejskie, pozostałe to zadania dzielnicowe.

Z analizy wynika, że sporym zainteresowaniem wnioskodawców niezmiennie cieszą się projekty dotyczące terenów rekreacyjnych, zielonych oraz poprawy kondycji fizycznej mieszkańców poprzez zajęcia ruchowe. Wśród zadań dzielnicowych najwięcej, bo aż 173, ma charakter inwestycyjny, czyli związany z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Pozostałe 57 wniosków dotyczy tzw. zadań miękkich, integrujących mieszkańców i pozwalających na ciekawe spędzanie czasu wolnego.

Obecnie trwa etap oceny merytorycznej. Wszystkie wnioski są oceniane przez właściwe jednostki miejskie oraz wydziały Urzędu Miejskiego. Na 20 czerwca zaplanowana jest publikacja listy zweryfikowanych wniosków wraz z ich ocenami. Z kolei głosowanie zaplanowano w terminie od 24 sierpnia do 14 września.

To wtedy wnioski zweryfikowane pozytywnie zostaną poddane ostatecznej weryfikacji przez mieszkańców. Wybrane w głosowaniu zadania będą realizowane w 2023 roku. Zaplanowana pula na ich wykonanie wynosi niemal 8,35 miliona zł, z czego 1 milion przeznaczono na projekty ogólnomiejskie.

Wykaz wszystkich złożonych wniosków ma być dostępny od dzisiaj na stronie: decydujmyrazem.gliwice.pl

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły