Jadwiga Janowska zwyciężyła w konkursie GRAND PRESS PHOTO. Gratulujemy!

Jadwiga swoje pierwsze fotograficzne kroki stawiała w gliwickiej grupie fotograficznej Aczkolwiek. Obecnie studentka trzeciego roku w Instytucie Fotografii Kreatywnej (Institut tvůrčí fotografie) w Opawie. Do najważniejszych wystaw i projektów, w których brała udział, należą DEBUTS, Eastreet oraz #SHOWMEYOURUFO. Jej prace zostały docenione przez portal The Hidden Photo i FreshFromPoland.

W tym roku wygrała w nowej kategorii YOUNG POLAND, za fotoreportaż, w konkursie GRAND PRESS PHOTO. -Zdjęcia pochodzą z większego materiału, nad którym obecnie pracuję. Powstają w bliskim mi otoczeniu, wśród młodych ludzi. Fotografia jest dla mnie sposobem obserwacji świata, który mnie otacza, zmian jakie zachodzą w momencie, kiedy pierwszy etap wchodzenia w dorosłość jest za nami, a zaczyna się bardziej świadome i trzeźwe patrzenie na świat. Marzymy o tym, by wszystko było piękne, łatwe i wspaniałe, jednak droga prowadzi często przez prowizorkę.- podkreśla Jadzia.

Fot. Jadwiga Janowska

4 KOMENTARZE

  1. Fest słabe zdjęcia, widziałem inne prace tej dziewczyny… Może nie robię lepszych ale poziom, który one prezentują jest mierny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here