spot_img

Hala z pozwoleniem na użytkowanie. Zamontowano oświetlenie, trwa wyposażanie

spot_img

Wszystko dzięki oświetleniu LED na elewacji, a dokładnie na krawędzi dachu hali. Linia świetlna podkreśla ciekawy, eliptyczny kształt bryły hali i wyróżnia ją w przestrzeni. Zamontowano także oświetlenie krawędzi „żyletki”, czyli ściany, która znajduje się przy wejściu do hali głównej oraz telebim. Dzięki specjalnemu programowi sterującemu oświetleniem zewnętrznym wraz z oświetleniem LED na elewacji można sprawnie sterować światłem na co dzień oraz podczas różnych imprez organizowanych na terenie hali.

Hala widowiskowo-sportowa w Gliwicach otrzymała pozwolenie na użytkowanie obiektu jednak to nie koniec prac w obiekcie. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego udzielił pozwolenia na użytkowanie hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Akademickiej 50. Otrzymanie, 27 października 2017 roku, wymaganej przepisami zgody dotyczącej eksploatacji oznacza przejście do drugiego etapu prac – czyli etapu wyposażenia. Menadżer projektu – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informuje, że wraz z zakończeniem budowy obiektu i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie rozpoczął się etap wyposażania areny.

Eksploatacja obiektu będzie możliwa po zakończeniu drugiego etapu prac. Aktualnie trwają dalsze postępowania przetargowe na poszczególne elementy wyposażenia hali przy ul. Akademickiej 50.  Gliwicka hala będzie najnowocześniejszym obiektem w tej części Polski. Pomieści około 17000 widzów i oprócz areny głównej dysponuje też halą treningową oraz budynkiem fitness. Hala będzie w stanie konkurować z najpopularniejszymi tego typu obiektami nie tylko w Polsce, ale także w Europie.

źródło: UM Gliwice

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły