materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Hazardziści znajdą pomoc w Gliwicach

spot_img

Jeszcze do niedawna uzależnieni od hazardu musieli szukać pomocy na własną rękę. Teraz dzięki refundacji NFZ, każdy potrzebujący będzie mógł bezpłatnie zasięgnąć porady.

Problem hazardu staje się coraz poważniejszy. Zatrważające ilości automatów do gry kuszących łatwą wygraną, bardzo często wpędzają w długi i uzależnienie. Musimy pamiętać, że obecnie czeka na nas dużo więcej zagrożeń, niż dobrze znane wszystkim papierosy, narkotyki i alkohol. Coraz częściej za uzależnienia uznaje się ”wszystkie nawykowe zachowania z zatraceniem niezależności”, zaczynając od komputera czy Internetu, kończąc właśnie na hazardzie. 

W przypadku tego ostatniego, każdy dotknięty problemem może szukać pomocy w Centrum Leczenia Uzależnień ”Familia” w Gliwicach. Wraz z rozpoczęciem refundacji NFZ, dyrektor gliwickiego ośrodka Andrzej May-Majewski, postanowił uruchomić odpowiedni program leczenia. Obecnie zajęcia są prowadzone wśród ludzi młodych, jednak wraz z rozprzestrzenianiem się informacji, stowarzyszenie liczy również na zainteresowanie dorosłych. Warto dodać, że osoby, które chcą zasięgnąć rady i spotkać się ze specjalistą, nie potrzebują skierowania.

Stowarzyszenie „Familia” w Gliwicach ul.Dębowa 5 (boczna ul. Chorzowskiej, dojazd z dworca autobusem linii nr A4 w kierunku Zabrza), tel./fax (32) 270-37-58, (32) 231-86-15, e-mail: czpilu@mp.pl

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły