materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Hip hop nie dzieli nas, a łączy. Popularni muzycy chcą wrócić do szkoły

spot_img

młodzi kulturalni26 kwietnia o godz. 15.30 w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości odbędzie się wykład w ramach cyklu „Młodzi kulturalni”, który poprowadzą reprezentant polskiej sceny hip-hopowej Abradab oraz przedstawiciel muzyki reggae Gutek.

Energetyczni w duecie, super też solo. Abradab i Gutek poprowadzą  26 kwietnia br. (czwartek) o godzinie 15:30 w budynku Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Gliwicach przy ul. Bojkowskiej 37 wykład otwarty z cyklu Młodzi Kulturalni: „Ewolucja czy rewolucja? Pozostać sobą w przemyśle muzycznym”.

{youtube}Y-q0MTRooTI&feature=related<http://www.youtube.com/watch?v=Y-q0MTRooTI&feature=related>{/youtube}

Spotkanie z cyklu „Młodzi kulturalni” ma na celu umożliwienie mieszkańcom województwa śląskiego bezpośredniego kontaktu  z przedstawicielami szeroko rozumianego świata kultury. Głównym założeniem jest fakt, że wykłady prowadzone są przez młodych dla młodych (także duchem). Ma to w efekcie umożliwić młodzieży poznanie przedstawicieli kultury, którzy odnieśli sukces, poprzez bezpośredni kontakt i interakcję z nimi, na którą pozwoli wykładowy charakter spotkań.

O Abradabie, a właściwie Marcinie Martenie i jego twórczości, powiedzieć można wiele, pewne jest jednak jedno. Bez niego i legendarnego już składu Kaliber 44, scena polskiego hip-hopu wyglądałaby dziś zupełnie inaczej.

Piotr “Gutek” Gutkowski – wokalista założonego przez Piotra Banacha zespołu Indios Bravos, autor tekstów. Współpracował też z wieloma wykonawcami hip-hopu, m.in.: Kaliber 44, Paktofonika, AbraDab, Vienio & Pele oraz Praktik, HST, Mercedresu, Tede, Numer Raz (Warszafski Deszcz), WSZ, CNE, Wojtas, Borixon, PIH.
(za Stowarzyszenie Ludzie Lasu)

RM

Wstęp darmowy
26.04. GWSP, ul. Bojkowska
Wszelkie dodatkowe informacje: www.gwsp.gliwice.pl

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły