spot_img

Hiszpania górą! A my mamy konkurs

spot_img

Wygraj wejściówki na zmysłowe spotkanie z winem, śpiewem, kobietami i muzyką.

Wystarczy, że odpowiesz na pytanie – jak nazywa się hiszpański reżyser filmu pt. „Flamenco” (a także m.in. „Tango oraz „Fados”)? Odpowiedzi wraz z własnym imieniem i nazwiskiem prosimy wysyłać na adres: kultura@dzisiajwgliwicach.pl do końca dnia 28 czerwca. Podwójną wejściówkę na całe niedzielne spotkanie z Hiszpanią w Ruinach Teatru wygrywa każda osoba, której właściwa odpowiedź rozpocznie kolejną dziesiątkę otrzymanych maili (1, 11, 21…).

{youtube}xqxJMCQxb_Q<http://www.youtube.com/watch?v=xqxJMCQxb_Q>{/youtube}

Zabawa z flamenco w Ruinach w sobotę. Natomiast w niedzielę spotkamy się z postacią „przemyślnego szlachcica Don Kichote z Manchy”, którą zawdzięczamy Miguelowi de Cervantesowi. Jako że postać to niezwykle barwna, wywarła swoje piętno na literaturze, poezji i dziełach muzycznych.

Dla zainteresowanych kulturą, historią i turystyką północnej Hiszpanii interesujący wykład z pokazem audiowizualnym przygotowany przez Annę Radomską z Konsulatu Honorowego RP w Pamplonie.

Wpływ postaci „błędnego rycerza” na twórczość kompozytorów ocenić będzie można podczas popołudniowego koncertu kwartetu smyczkowego. O godz. 18.30 – „Quatuor Europa” i Eduardo Baranzano – koncert muzyki hiszpańskiej. W przerwie koncertu degustacja wina z winnic Navarry.

Więcej o atrakcjach przygotowanych przez Impresariat GTM tutaj.

Kultura w Gliwicach ma zaszczyt patronować temu wydarzeniu.

Trzymajmy także kciuki za reprezentację Hiszpanii. Być może po koncercie i degustacji wina urządzimy sobie Strefę Kibica!

RM

Bilety do nabycia w kasach Gliwickiego Teatru Muzycznego
Rezerwacja miejsc na warsztaty w Impresariacie GTM, tel. 32 231 88 13, e-mail: impresariat@teatr.gliwice.pl
KARNET na dwa koncerty w cenie 35 zł

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,244FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły