Derbowe spotkanie dla gliwiczan zaczęło się dosyć niefortunnie.

Od pierwszego gwizdka arbitra “Niebiesko-czerwonym” spory kłopot sprawiało przedostanie się pod pole karne zabrzan, a z kolei pozycyjne ataki gospodarzy – z Nakoulmą na czele – były niezwykle groźne.

W końcu – po kolejnej próbie “urwania się” defensorom Piasta – reprezentant Burkina Faso wdarł się w szesnastkę Piasta, zostawiając za sobą Martineza. Następnie skrzydłowy Górnika podał piłkę Maciejowi Małkowskiemu, a ten umieścił – dosyć szczęśliwie – futbolówkę w siatce Jakuba Szumskiego.Od momentu stracenia gola, gliwiczanie zaczęli grać szybciej, stwarzając sobie sytuacje do wyrównania. Przed niezłą szansą stanął Ruben Jurado, ale sprytniejszy okazał się być Norbert Witkowski – bramkarz gospodarzy.

Po gwizdku sędziego – kończącym pierwszą część zmagać przy Roosevelta – goście z Okrzei mieli nietęgie miny. Przegrywali, a realne zagrożenie zaczęli stwarzać dopiero po straconej bramce. Po dziesięciu minutach od rozpoczęcia drugich czterdziestu pięciu minut Marcin Robak wlał nadzieję w serca zawodników z Gliwic, strzelając pięknego gola z okolicy szóstego metra. Futbolówka wpadła wprost w lewe “okienko” bramki Norberta Witkowskiego. Asystę przy trafieniu Robaka zaliczył Ruben Jurado.

“Niebiesko-czerwoni” chcieli iść za ciosem. O mocny strzał zza pola karnego pokusił się Radosław Murawski – wychowanek Piasta – ale uderzenie okazało się minimalnie nieprecyzyjne. Kolejna groźna okazja pod bramką Witkowskiego miała miejsce na dwadzieścia minut przed końcem spotkania. Kamil Wilczek wykorzystał zamieszanie w polu bramkowym, dochodząc do dogodnej sytuacji strzeleckiej. Piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce zabrzan.

Kiedy wydawało się, że Piastowi nic złego stać się nie może, Radosław Sobolewski – upadając – zdołał zagarnąć piłkę, kierując ją w światło bramki. Uderzenie okazało się na tyle dobre, że zaskoczyło Jakuba Szumskiego. Jak się później okazało – tyle wystarczyło, żeby dziś pokonać gliwickiego Piasta. Mimo ambitnej walki do końca, “Niebiesko-czerwonym” nie udało się zainkasować choćby punktu w Zabrzu.

piast-gliwice.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here