spot_img
spot_img

I-ligowa drużyna SPR Gliwice Sośnica awansowała do 1/16 rozgrywek ogólnopolskich

I-ligowa drużyna SPR Gliwice Sośnica odniosła 2 zwycięstwa nad lokalnymi rywalami i awansowała do 1/16 rozgrywek ogólnopolskich

24 października w hali w Sośnicy gościła niepokonana dotąd w II lidze drużyna Imperium Futurenet Katowice. – Lider II ligi nie stanowił zbyt trudnego wyzwania dla gliwiczanek — zauważa Krzysztof Zieliński z SPR Gliwice Sośnica. Przez 13 minut trafiały tylko gospodynie i szybko zarysowała się znacząca przewaga Sośnicy, która już do przerwy miała 10 bramek zapasu, a w II połowie jeszcze powiększyła różnicę. Ostatecznie wygrywając 38-24. Znakomicie spisała się po raz kolejny Aleksandra Abramowicz, która zdobyła aż 15 bramek.

Znacznie bardziej wymagającym rywalem okazał się I-ligowy MTS Żory. Po początkowych kłopotach w ataku, Sośnica szybko uzyskała przewagę, powiększając ją do 5 trafień po 21 minutach gry. Do przerwy zespół z Gliwic wygrywał 15-9 i niewiele wskazywało na bardzo emocjonujące widowisko, które kibice obejrzeli po przerwie. Za sprawą lepszej obrony MTS sukcesywnie odrabiał straty, dzięki dokładniejszej grze w ataku pozycyjnym poprawił skuteczność i zdołał doprowadzić do wyrównania przy stanie po 19. Zacięta walka trwała niemal do samego końca, lecz to Sośnica utrzymywała 1-2-bramkowe prowadzenie.

Mecz zakończył się wynikiem 25-23. – Po raz kolejny znakomicie broniła Patrycja Wróbel, najwięcej bramek rzuciła Karolina Golec, a najważniejsze dla rozstrzygnięcia akcje przeprowadziła najbardziej doświadczona w drużynie Małgorzata Krzymińska — podkreśla Krzysztof Zieliński. Zapowiada, że w kolejnym etapie rozgrywek przeciwnikiem Sośnicy będzie wyżej notowany zespół, prawdopodobnie z PGNiG Superligi.

źródło i foto: UM Gliwice