W centrum Gliwic, kilka godzin po przeprowadzonych nasadzeniach drzew, rośliny zostały uszkodzone. W mijającym tygodniu, przy ul. Sienkiewicza, na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich rozpoczęto odtwarzanie historycznego szpaleru rosnących tam klonów.

Rośliny, dopiero co umieszczone w pasie drogowym, pod osłoną nocy zostały okaleczone. Świadkiem zdarzenia był przedstawiciel Rady Dzielnicy Śródmieście, który widząc osoby niszczące drzewo podjął interwencję. W młodych klonach usunięte zostały przewodniki, czyli główne pędy, które są podstawą do zbudowania przez drzewo prawidłowej korony. Ponadto, w trakcie dewastacji, rośliny zostały przygięte w kierunku gruntu, co mogło skutkować uszkodzeniem ich systemu korzeniowego.

W najbliższym czasie drzewa będą musiały zostać usunięte. Sprawa jest szczególnie bulwersująca, ponieważ nasadzenie drzew w centrum Gliwic, w pasach drogowych jest poważnie utrudnione, choćby ze względu na brak miejsca lub z powodu licznych sieci podziemnych, które uniemożliwiają ulokowanie roślin.

1 KOMENTARZ

  1. Właśnie idiotów nie sieją, bulwersująca to jest wycinka klonów na ul.Sobieskiego w Glwicach, piękny stare drzewa na pytanie dlaczego wycinają panowie nie wiedzieli …masakra , zdrowe piękne drzewa wycięte na drewno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here