spot_img

Igry na żywo wracają! W planie imprezy grill, korowód i koncerty

spot_img

Po dwóch edycjach online, które spowodowane były pandemią, Igry znów będą na żywo! Impreza rozpocznie się 16 maja i potrwa do piątku. W programie m.in. korowód, koncerty i wielkie grillowanie. Tegoroczna edycja to także okazja do świętowania 65-lecia Juwenaliów Gliwickich.

Studenckie święto rozpocznie się w poniedziałek. Będzie to dzień z kulturą w Mrowisku. Tego dnia zaplanowano występ Akademickiego Teatru Remont, a wieczorem – Jam Session.
 
Wtorek to gra miejska – nie tylko na terenie kampusu Politechniki Śląskiej, ale również w kilku punktach Gliwic. Dzień ten zakończy wieczór z grami planszowymi.
 
Środowe Wielkie Grillowanie cieszy się dużą popularnością wśród studentów. Wydarzenie odbywa się na Łące Igrowej. To okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Następnie zaplanowano Wielkie Igrowe Filmowanie, czyli wieczorno-nocny seans filmów wybranych przez studentów.
 
Czwartek to symboliczne przekazanie studentom klucza do miasta. A kiedy już to nastąpi, studenci przejdą w barwnym korowodzie przez ulice Gliwic.
 
Zwieńczeniem igrowego tygodnia (piątek) będą koncerty. Pierwsza część – w czwartek wieczorem, a druga – w piątek. Wystąpią m.in. Stach, PKS, Lordofon, Wojtek.
 
Szczegóły dotyczące m.in. programu znajdują się na stronie: IGRY Juwenalia Gliwickie 2022 | Facebook

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,244FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły