Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. W sumie ponad 13 miliardów złotych.

Środki przekazane przez rząd można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje. To przebudowa drogi za rogiem, doposażenie szpitala, budowa żłobka czy remont biblioteki. Fundusz pozwoli samorządom realizować kolejne plany, a gminy nie będą musiały się zadłużać lub zwalniać pracowników, żeby prowadzić zaplanowane inwestycje. Samorządy odpowiadają za 40% publicznych wydatków inwestycyjnych – dlatego  wsparcie dla inwestycji lokalnych to również impuls rozwojowy dla całego kraju.

O co wnioskowały Gliwice? Rozbudowa centrum przesiadkowego, rozbudowę budynku szkoły przy ul. Lipowej 29 wraz z wydzieleniem pomieszczeń na potrzeby edukacji przedszkolnej z zapleczem i likwidacją barier architektonicznych obejmujących budowę windy zewnętrznych oraz adaptację i modernizację budynków byłego gimnazjum przy ul. Ziemowita 12 na potrzeby Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. W sumie ponad 67 milionów. Żaden ze zgłoszonych projektów nie uzyskał pozytywnej rekomendacji komisji

1 KOMENTARZ

  1. Tak się kończy poczucie nieomylności, traktowanie innych z poczuciem wyższości. Prezydent skonfliktowany z rządem, strukturami partyjnymi PO, a teraz jeszcze z gliwiczanami. Czas na zmiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here