Standardem stają się wizyty nieproszonych gości w tunelu znajdującym się wzdłuż Drogowej Trasy Średnicowej. Pracownicy Centrum Sterowania Ruchem stają się mimowolnymi świadkami sytuacji intymnych, ale przede wszystkim niebezpiecznych.

O zakazie ruchu pieszych przed wejściem do tunelu DTŚ informują znaki drogowe. Niektórzy mimo wszystko lekceważąc je, organizują sobie w ten sposób skrót z ul. Sienkiewicza do pl. Piastów lub będąc pod wpływem alkoholu decydują się na niebezpieczne zachowania. O pojawieniu się nieproszonego gościa w tunelu, pracowników Centrum Sterowania Ruchem, informuje automatyczny system monitoringu wizyjnego, który po wykryciu pieszego przekazuje komunikat do CSR.

Według procedur tunel natychmiast zostaje zamknięty, a kierowcy zmuszeni są do skorzystania z objazdu. Zawiadamiane są także odpowiednie służby, które mogą wyciągnąć konsekwencje finansowe wobec tych, którzy pojawiają się w tunelu. Ostrzegając przed tak nieodpowiedzialnymi zachowaniami informujemy, że pojazdy przejeżdżające przez tunel mogą poruszać się z prędkością 70 km/h.

źródło: ZDM Gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here