spot_img

Co ze starym basenem w Sośnicy?

spot_img

Sośnica może się pochwalić kilkoma nowymi inwestycjami.

Ulicę Dzionkarzy zdobi powstała w ubiegłym roku kryta pływalnia oraz zbudowany w tegoroczne wakacje nowy plac zabaw. MZUK zapowiada, że to nie koniec modernizacji. Już wkrótce przy ul. Dzionkarzy pojawi się wielofunkcyjne boisko, siłownia na świeżym powietrzu i plac ze stołami do gry w ping-ponga. Jak przekazała nam Iwona Kokowicz, rzecznik MZUK, – Przewidziano także część rekreacyjno-spacerową z alejkami  i ławkami. Zaplanowano renowację trawników, nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin oraz oświetlenie całego skweru. Planowane prace mają się zakończyć w grudniu – dodaje. 

To doskonały pomysł – twierdzą sośniczanie – jednak wszyscy zadają sobie to samo pytanie. Co powstanie w miejscu niszczejącego otwartego kąpieliska „Neptun”? Postanowiliśmy zapytać mieszkańców, czy mają pomysł na ciekawe zagospodarowanie terenu. Odpowiedzi były niezwykle zróżnicowane. Najstarsi proponowali mały park z ławkami i klombami, młodsi skate parki albo kolejny plac zabaw. Jednak najczęściej padającą odpowiedzią był … parking! Duży, brukowany lub nawet piętrowy parking. 

– Już teraz robi się ciasno. Nie jest najgorzej, ale wiadomo, że miejsca jest coraz mniej. – mówi Daniel mieszkający w blokach sąsiadujących z nieczynnymi basenami.

– To chyba najlepszy pomysł, choć kto wie? To duży teren. Można go podzielić na parking i park. – dodaje Pan Bogdan.

– Plac zabaw jest, basen stoi. Nie mam pomysłu. Parking by się przydał, albo można otworzyć targowisko jak kiedyś w okolicach ul. Jedności. – wymienia Daria.

Czy są już plany zagospodarowania starego kąpieliska? – Działka w tej części dzielnicy zostanie przekazana na rekreację. W przyszłym roku planujemy opracowanie projektu, który określi, co dokładnie znajdzie się w tym miejscu. Jego realizacja będzie możliwa, w miarę posiadanych środków finansowych ,w kolejnych latach – mówi Iwona Kokowicz.

 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły