Pozycjonowanie stron internetowych to bardzo złożone zajęcie – usługa różni się znacznie z agencji interaktywnej na agencję, ponieważ każdy zespół specjalistów przez lata wykształcił swoje metody na osiągnięcie topowych pozycji. Warto więc zdać się na pomoc profesjonalistów, którzy na rynku funkcjonują od lat lub też dekad. Z jednymi z nich postanowiliśmy napisać ten oto artykuł o najważniejszych technikach w mijającym roku!

Przede wszystkim zwróć większą uwagę na doświadczenia użytkownika

UX to sztuka projektowania rzeczy tak, aby maksymalizować ich użyteczność, komfort użytkowania oraz intuicyjność. W dzisiejszych czasach jest to jednak nie tylko modne pojęcie – Google zdecydowało się postawić na nim całkiem nową filozofię oceniania stron. Specjaliści od rzeczonego User Experience mają teraz równolegle z tradycyjną, techniczną optymalizacją SEO zajmować się kwestiami takimi jak efektywny i efektowny design a także odgadywaniem intencji i potrzeb użytkownika z krwi i kości.

Google nie tak dawno za pośrednictwem jednego z blogów poinformowało nas o wprowadzeniu nowych miar i wskaźników zorientowanych właśnie na badanie stopnia dostosowania się danej strony do wymogów internauty. Page Experience Signals oraz Core Web Vitals to najlepsze przykłady tego, co firma z Moutain View uważa za standardy na polu doświadczeń użytkownika. W zbiorze czynników znajdziemy między innymi te dotyczące dostosowania szablonu do urządzeń mobilnych, kwestie certyfikatów bezpieczeństwa (HTTPS) oraz te odnoszące się do przeszkód w przeglądaniu strony (jak choćby pop-upy i reklamy). Dodatkowo liczyć się będą takie wielkości jak czas ładowania, tempo interakcji witryny a także jej stabilność wizualna”.

Źródło: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/wroclaw/

Nie przestawaj tworzyć atrakcyjnych dla odbiorcy treści

Content marketing to już dosyć wiekowe pojęcie, którego znaczenia nie trzeba nikomu tłumaczyć. Jak to zazwyczaj bywa, tego rodzaju zagadnienie nie pozostaje niezmiennym monolitem i z każdym nowym algorytmem Google zmienia nieco swoje oblicze. Tym razem mamy do czynienia aż z trzema niezwykle istotnymi wytycznymi wyszukiwarki. EAT każe nam przy każdym z tekstów promować swoją ekspertyzę, autorytet i wiarygodność, BERT pilnuje poprawności językowej i oddziela teksty słabej jakości od tych spełniających standardy, SMITH zaś przy pomocy sztucznej inteligencji stara się ująć sens i znaczenie danego artykułu.

Wniosek jest w tej sytuacji tylko jeden: już dawno pożegnaliśmy czasy, kiedy z pomocą niskiej jakości tekstów mogliśmy poprawić swoją pozycję w SERPach. Dziś musimy być w swoich kampaniach contentowych oryginalni i rzeczowi a przy tym powinniśmy odpowiadać na rozterki i potrzeby wybranej grupy docelowej. Oczywiście wszystkim tym w doświadczonych agencjach interaktywnych, takich jak AFTERWEB, zajmują się dla Ciebie zespoły specjalistów – z ich pomocą Twoja pozycja pozostanie stała i bezpieczna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here