Gdy mamy stare auto, którego nie opłaca się już naprawiać, prędzej czy później będziemy zmuszeni do tego, by je zezłomować. Sprzedaż auta na złomowisko może być całkiem opłacalnym rozwiązaniem, które zapewni nie tylko prawidłowy recykling pojazdu, ale i pozwoli nam zyskać dodatkowe środki, które będziemy mogli przeznaczyć na kupno lub doposażenie nowego samochodu. 

Wybierz korzystne usługi złomowania aut w Gliwicach 

Jeżeli jest się mieszkańcem Gliwic z łatwością można skorzystać z usług demontażu pojazdów. Auto złomowanie możemy zlecić kilku firmom prowadzących swoje skupy samochodów i szroty. Wybierając jedną z nich, zwróćmy jednak uwagę na to jak przedstawiają się szczegóły takiej propozycji. Poszczególnych przedsiębiorstwach będziemy mogli uświadczyć nie tylko lepszą lub gorszą cenę za kasację pojazdów, ale i również podjęcie dodatkowych działań wraz z demontażem. 

Zamów lawetą zamiast holowania

Zdecydowanie warto jest wyselekcjonować oferty legalnego złomowania lub skupu pojazdów, w firmach, które zagwarantują nam otrzymanie zaświadczenia o przyjęciu pojazdu do demontażu lub też zamiennie (w przypadku skupu aut) podpisanie umowy kupna-sprzedaży. Zwracając się do auto złomów w Gliwicach – np. poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy, nie zapomnijmy więc dopytać o tę ważną kwestię. 

Opłaca się również zlecić wcześniejszą wycenę naszego pojazdu. Każda dobra firma świadcząca usługi złomowania aut w Gliwicach powinna móc ją przeprowadzić w kilka minut przez telefon. W tym celu zadzwońmy na infolinię lub do działu handlowego i przekażmy pracownikowi skupu informacje o pojeździe, który chcemy sprzedać. Z pewnością otrzymamy wtedy indywidualną propozycję cenową i zostaniemy poinformowani o bieżącym cenniku – w formie pełnej kwoty za oddanie auta na złom, lub stawki z kg rozliczany wg masy pojazdu.  

Auto złom odbierający samochody bezpośrednio od klienta

Często możliwość odkupienia samochodów wiąże się jeszcze z obowiązkiem ich dostarczenia na teren stacji demontażu pojazdów. Może być to nieco utrudnione dla tych, którzy posiadają pojazdy powypadkowe lub auta uszkodzone. Jednak w miejscowości Gliwice możemy liczyć na bezpośrednie odebranie samochodu prosto spod dowolnego adresu na terenie miasta, który wskażemy. 

Złomowanie aut na części

Każde profesjonalne złomowisko zapewnia swoim klientom możliwość przetransportowania samochodu własną lawetą. To rozwiązania na pewno ułatwi osobom prywatnym szybkie i sprawne przekazanie wraku pojazdu, nie muszę się bowiem oni przejmować koniecznością samodzielnego przetransportowania na miejsce kasacji. 

Dobrze jest wpierw sprawdzić, czy auto szrot, któremu zamierzamy powierzyć przeprowadzenie złomowania będzie oferować taką możliwość, oraz czy obejmuje ona typ pojazdu, którego chcemy się pozbyć. Może się tak zdarzyć, że otrzymamy tą możliwość wyłącznie w przypadku aut osobowych, a transport dla aut dostawczych i ciężarowych będziemy musieli jednak zrealizować na własną rękę. Dlatego stosownym najpierw dopytać o szczegółowe warunki na jakich proponowany jest skup, złomowanie czy kasacja aut, aby przekonać się, że będą one nam odpowiadać. 

Po złomowaniu wyrejestruj pojazd w urzędzie

Gdy przeprowadzimy już złomowanie pojazdu lub skup aut za gotówkę nie zapomnijmy poinformować o tym odpowiedniego urzędu! Zgodnie z prawem powinniśmy wyrejestrować pojazd, który został zezłomowany, a w przypadku sprzedaży swojego auta poprzez skup należy zgłosić zbycie samochodu. 

Stosownymi do tego jednostkami jeśli chodzi o Gliwice i okolice są dwa Wydziały Komunikacji – ten znajdujący się w Urzędzie Miejskim oraz Wydział Komunikacji prowadzony przez Starostwo Powiatowe. W zależności od naszego miejsca zamieszkania (teren miasta Gliwice, lub teren Powiatu Gliwickiego), należy wybrać jeden z nich. 

Recykling na stacji demontażu

Wtedy gdy to zrealizujemy pozostanie nam jeszcze jeden obowiązek: poinformowanie ubezpieczyciela i wypowiedzenie polisy OC. Złomując samochód i wyrejestrowując auto, mamy prawo do zakończenia trwania ubezpieczenia OC. Dokonując wszystkich niezbędnych formalności unikniemy przykrych konsekwencji w formie kar administracyjnych, jakie są nakładane na właścicieli opłacających składek za OC. Nakłada je Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, a ich wysokość (jeśli chodzi o samochody osobowe) w 2023 roku wynosi aż do 7200 zł! 

Być może dla niektórych przedsięwzięcie związane z oddaniem auta do kasacji lub jego sprzedażą na skupie będzie nieco skomplikowane i zawiłe, jednak w rzeczywistości nie jest to trudny do przejścia proces. A w razie jakichkolwiek trudności możemy się przecież zgłosić do odpowiednich fachowców prowadzących auto złom w Gliwicach – doświadczony personel złomowiska pomoże nam przebrnąć przez niego bez żadnych problemów. 

Opracowanie artykułu: Auto House https://www.auto-house.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here