Posiadanie zwierząt w domu często jest źródłem ogromnej radości, ale wiążę się też z pewnymi wyzwaniami, takimi jak wszechobecna sierść zwierząt. Sierść zwierząt domowych jest jedną z najtrudniejszych rzeczy do czyszczenia, a gromadzenie się jej może powodować alergie i inne problemy zdrowotne. Na szczęście istnieje kilka sposobów na pozbycie się sierści zwierząt w mieszkaniu i upewnienie się, że pozostaje ono bezpiecznym i zdrowym środowiskiem dla Ciebie i Twojej rodziny.

Czym jest sierść zwierząt domowych i dlaczego może być problematyczna w przestrzeni mieszkalnej?

Sierść zwierząt jest uciążliwa, ponieważ gromadzi się na dywanach, meblach i innych miejscach w domu powodując – szczególnie wśród osób ceniących porządek – pogorszenie komfortu życia. Sierść zwierząt domowych może również powodować objawy alergii i astmy u osób na nie wrażliwych. Te małe, niepozorne włoski naszych zwierzęcych przyjaciół mogą być na prawdę uciążliwe. Istnieją jednak pewne kroki, które można podjąć, aby zmniejszyć ilość sierści zwierząt w mieszkaniu. 

Sposoby na pozbycie się sierści zwierząt domowych z mieszkania

Sierść zwierząt może być trudna do usunięcia, a gromadzenie się jej nawet w najmniejszych zakamarkach mieszkania znacząco utrudnia doprowadzenie go do porządku. Istnieje kilka alternatywnych metod, które mogą pomóc w pozbyciu się sierści zwierząt domowych z mieszkania bez uciekania się do ostrych i drażniących chemikaliów lub codziennego odkurzania. Poniżej przedstawiamy niektóre z metod, które pomogą utrzymać dom w czystości:

  • wałek / rolka z taśmą do kłaczków – w przeciwieństwie do odkurzacza, wałek do kłaczków delikatnie i skutecznie, a przede wszystkim cicho jest w stanie usunąć nawet najmniejsze skupiska sierści. Kilka szybkich ruchów po meblach, dywanach czy zasłonach pomoże usunąć sierść zwierząt bez użycia ostrych chemikaliów.
  • odkurzacz – najbardziej popularny sprzęt stosowany do zachowania czystości w mieszkaniu. Odpowiednio dobrane szczotki przeznaczone do zwierzęcej sierści z pewnością skutecznie pomogą w usunięciu sierści z powierzchni mieszkalnej. 
  • oczyszczacz powietrza – odpowiednio dopasowany do powierzchni pomieszczenia pomoże skutecznie, szybko i na bieżąco usuwać sierść zwierząt z mieszkania. Doskonałym przykładem może być Dyson – oczyszczacz powietrza – opinie osób, które używają tego sprzętu jednoznacznie wskazują, że radzi on sobie świetnie ze wszelkiego rodzaju alergenami, kurzem i sierścią zwierząt. Wyposażenie mieszkania w nowoczesny sprzęt, na przykład Dyson – oczyszczacz powietrza przyniesie ogrom korzyści dla naszego zdrowia, a czyste powietrze w domu poprawi samopoczucie i sen.

Regularna pielęgnacja zwierząt skutecznie ograniczy ilość sierści w domu

Ilość sierści w mieszkaniu można zdecydowanie ograniczyć dzięki regularnej pielęgnacji naszych domowych pupili. Wyczesywanie ich sierści za pomocą specjalnych szczotek wpłynie korzystnie nie tylko na wygląd sierści zwierzaka, ale również na jej ilość, którą będzie gubił na co dzień w domu. 

1 KOMENTARZ

  1. Ja mam roombę do podłóg i dywanów i ręczny odkurzacz do kanapy. Warto też wyczesywać zwierzaki, wtedy mniej sierci wala się po domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here