W środę wieczorem doszło do kradzieży telefonu komórkowego z szafki w sali szpitala w Knurowie. Straty poszkodowanego pacjenta to tysiąc złotych. Do innej kradzieży doszło w Pyskowicach.

W tej sprawie gliwiccy policjanci otrzymali niedawno list od mieszkańca naszego powiatu, byłego pacjenta pyskowickiego szpitala, który został okradziony podczas hospitalizacji. Kiedy mężczyzna wyszedł ze swojej sali, żeby w szpitalnym holu spotkać się z odwiedzającą go rodziną, złodziej pozbawił go zegarka.

Od innych chorych poszkodowany dowiedział się, że pod jego nieobecność do sali trafił nowy „pacjent”. Miał chwilę poleżeć w łóżku, potem wstać i kręcić się po oddziale. Jak się potem okazało, „nowy” nie był wcale pacjentem, a złodziejem.
Poszkodowany zgłosił sprawę policji. Na miejsce przyjechał funkcjonariusz z pyskowickiego komisariatu, który już po 90 minutach od przesłuchania świadka zatrzymał sprawcę, odzyskał ukradziony zegarek i oddał go poszkodowanemu.

Co jakiś czas dochodzi do kradzieży cennych przedmiotów w placówkach medycznych w naszym rejonie. Policja ostrzega pacjentów przed złodziejami. 

źródło: KMP Gliwice
foto: pixabay

16 KOMENTARZE

  1. Dobra, rada – nie bierz nic wartościowego do szpitala, tak jak ktoś wyżej napisał: komóra złom + ewentualnie laptop złom = najlepszy zestaw. Nie od dzisiaj, ani nie od wczoraj wiadomo, że kradną w szpitalach. Najłatwiejsze ofiary – starsi, schorowani, śpiący, nie mogący sie ruszać etc.

  2. W 2005 roku byłam pacjentką na oddziale położniczym Szpitala Wielospecjalistycznego.No i niestety też wtedy zostałam okradziona z telefonu komórkowego. Fakt,że była to najzwyklejsza w świecie Motorola,ale jednak… Po “śledztwie”moim i mojego męża okazało się że złodziejem był brat pacjentki która leżała na tej samej sali.

  3. Trzeba uważac,!Chodzi Pani która oferuje usługi strzyżenia ,po wykonanej usłudze bierze pieniądze zazwyczaj nie ma wydać ,i nie wraca już z resztą.

  4. nie zabierac do szpitala wartosciowych przedmiotow typu smartfon tablet czy laptop jesli juz to telefon jakis stary aby potem nie było żal w czym oczywiscie jak najbardziej potępiam złodziejstwo ale swoj rozum tez trzeba posiadac

  5. Dlatego na salę nowy pacjent powinien być wprowadzany przez pielęgniarki/położne (tak jest w Gliwicach), a cenne rzeczy zostawia się w domu. Wiadomo, że może być potrzebny telefon czy jakieś pieniądze i od tego jest szlafrok z kieszeniami, do których można je schować przy wychodzeniu z sali. Portfel z dokumentami warto oddać rodzinie lub zostawić w domu – po co kusić złodzieja?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here