Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny ocenia jakość wody na kąpielisku w Czechowicach

Jak każdy tego typu obiekt, również Czechowice przechodzą regularne kontrole sanitarne. Zarówno przed sezonem jak i w trakcie, pobierane są próbki wody, których wyniki po zbadaniu podawane są do publicznej wiadomości. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gliwicach na bieżąco wydaje oceny jakości wody.

W sezonie kąpielowym 2017r., który trwał od 15 czerwca do 3 września, pobrano pięć próbek do badań laboratoryjnych, mikrobiologicznych. Analizując wyniki badań z ww. okresu oraz wartości percentyla dla wyliczenia mikrobiologicznego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gliwicach, zaklasyfikował jakość wody w kąpielisku jako doskonałączytamy w najnowszym raporcie PPIS z dnia 19 października 2017r. Ogólna ocena jaka została określona po przebadaniu sumy trzydziestu próbek pobieranych w okresie 2014 – 2017 również podawana jest jako doskonała.

źródło i foto: MZUK Gliwice

13 KOMENTARZE

  1. Jezioro Dzierżno małe to zbiornik techniczny a nie kąpielisko więc badania ograniczają się do podstawowych parametròw takich samych jak w przypadku rzek i badania robi nie sanepid ale pioś.

  2. Przeważnie taka była – szkoda, że niektórzy nie rozumieją, że jest to zbiornik otwarty bezdo(od)pływowy naturalny, a nie basen….. więc to, że gdzieś zmącono piasek na plaży i woda nie jest przejrzysta nie świadczy o jej jakości chemicznej i biologicznej…. by zrozumieć, jak wygląda brudne jezioro proponuję Żywieckie, Nyskie, Rzeczyce itd….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here