Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy wystartuje 6 grudnia o godzinie 12.00. W sercu starówki staną drewniane domki z choinkowymi ozdobami i smakołykami.

Zaplanowano także kilka specjalnych atrakcji – będzie można przejechać się na stylowej wiedeńskiej karuzeli, zobaczyć bajkowy spektakl i posłuchać świątecznych koncertów. Miasto Gliwice zaprasza!

fot. pixabay
fot. pixabay

Od 6 do 23 grudnia stoiska handlowe będą otwarte od godz. 12.00 do 18.00. W weekendy zakupy będzie można robić dłużej – do godz. 19.00. A co znajdziemy w świątecznych domkach? Prawie wszystko! Od biżuterii i ceramiki po antyki i ozdoby świąteczne. Nie zabraknie też rękodzieła i bożonarodzeniowych pyszności: pierników, miodów, wędlin i serów. Na rozgrzanie będzie można skosztować aromatycznego grzanego wina.

6 grudnia jarmark rozpocznie się od wielkiej imprezy z udziałem Świętego Mikołaja. Za brodatym świętym będzie można rozglądać się między godz. 16.00 a 19.00. Główną atrakcją 6, 7 i 8 grudnia będzie przepiękna wiedeńska karuzela, zdobiona w stylu retro. Na Rynku zaroi się od tancerzy (zaplanowano pokazy w klimacie zarówno bożonarodzeniowym, jak i irlandzkim) oraz wielkich bajkowych maskotek. Fani Świnki Peppy i Myszki Miki nie mogą tego przegapić!

Będą też koncerty. 6 grudnia aktorzy teatru Buffo – Maria Tyszkiewicz, Artur Chamski i Jerzy Grzechnik – wystąpią z koncertem gwiazdkowym, 7 grudnia zaplanowano show skrzypcowe, a 8 grudnia występy góralskiej kapeli Beskid oraz gospelowego zespołu Tree of Sounds.

Kolejny weekend Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie pełen cyrkowych sztuczek. Wszystko za sprawą warsztatów w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5), podczas których chętni nauczą się żonglerki, modelowania baloników, a nawet chodzenia na szczudłach! To wszystko już 15 i 16 grudnia od godz. 15.00 do 19.00.

Na finał jarmarku zaplanowano coś wyjątkowego. W sobotę 22 grudnia odbędzie się spektakl „Królowa śniegu” i koncert kolęd, a w niedzielę 23 grudnia na Rynek wkroczą „Tańczące elfy”. Poza interaktywnym show dla dzieci zaplanowano też przebojowy koncert Natalii Podwin, obdarzonej mocnym głosem wokalistki, znanej między innymi z występów w programie „The Voice of Poland”. Specjalny gwiazdkowy koncert wykona grupa Loka. Tego dnia nastąpi także uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które swoim płomieniem rozświetli nasze Święta.

źródło: UM Gliwice
fot. J. Szymik

24 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here